Microsoft

SkyDrive rozpoczął przemianę w OneDrive, już teraz można otrzymać dodatkowe 23 GB

Paweł Piskurewicz
SkyDrive rozpoczął przemianę w OneDrive, już teraz można otrzymać dodatkowe 23 GB
69

Wszystko wskazuje na to, że już dziś oficjalnie SkyDrive zamieni się w OneDrive. O przyczynach takiej zmiany oraz planowanych nowościach pisaliśmy już na łamach Antyweb kilkukrotnie. Teraz jednak nabrały one realnych kształtów, które powoli trafiają do użytkowników w formie aktualizacji i dodatkowyc...

Wszystko wskazuje na to, że już dziś oficjalnie SkyDrive zamieni się w OneDrive. O przyczynach takiej zmiany oraz planowanych nowościach pisaliśmy już na łamach Antyweb kilkukrotnie. Teraz jednak nabrały one realnych kształtów, które powoli trafiają do użytkowników w formie aktualizacji i dodatkowych bonusów.

Po pierwsze Microsoft rozpoczął aktualizację swoich aplikacji mobilnych. Posiadacze Windows Phone, Androida oraz iOS już otrzymali aktualizacje dla SkyDrive, która zmienia jego nazwę, a także w przypadku systemu od Microsoftu i Googla dodaje kilka nowych opcji. Nie obyło się bez małych wpadek, takich jak brak nowej nazwy na kafelku. Co więcej, działa już opcja dodatkowych 3 GB za skorzystanie z synchronizacji zdjęć w aplikacji mobilnej. Choć w oficjalnych danych konta SkyDrive nie znajdziemy o niej informacji, to limit pamięci powiększy się o dodatkowe 3GB.

OneDrive2

Kolejną, o wiele bardziej znaczącą zapowiedzią jest oficjalna strona prezentująca nowego OneDrive. Możemy na niej przeczytać o jego zaletach, a także wybrać opcję zaloguj się. Niestety na chwilę obecną przekieruje nas do SkyDriva. Oficjalny blog usługi doczekał się długiego wpisu prezentującego nam nowe szaty chmury od Microsoftu, a nazwa OneDrive powoli zastępuje starą w każdym możliwym miejscu.

oneDrive2

Wszystko to wskazuje na to, że jeszcze dziś będziemy mogli skorzystać z odnowionej chmury od Microsoftu. Czy od razu otrzymamy wszystkie wcześniej opisywane zmiany, w tym te dotyczące pakietów biurowych? Dowiemy się niebawem, a już teraz możecie pobrać wspomniane wcześniej aplikacje mobilne i otrzymać dodatkowe 3GB na wasze dane.

http://www.youtube.com/watch?v=bw1ciTl5YK4

Aktualizacja: Z okazji zmiany Microsoft rozsyła maile z darmowymi 20GB na 1 rok. Sprawdźcie swoje skrzynki.  Wszystko wskazuje na to, że otrzymują je jedynie osoby które zapisały się na informację o starcie nowej usługi.

oneD20GB

 

źródła: onedrive.comblog.onedrive.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSkyDriveonedrivehot