Ciekawostki technologiczne

Internetowe komentarze, ale w prawdziwym świecie? Zacznij pisać po niebie!

Marcin Hołowacz
7

Prawdziwy świat może być nudny, prawda? Przyzwyczailiśmy się do wirtualnej przestrzeni, albo jeśli ktoś woli to do cyberprzestrzeni… to miejsce wyświetla się na ekranach naszych laptopów i smartfonów i trzeba przyznać, że rządzi się odrobinę innymi prawami, niż to co znamy z tego słynnego „prawdziwego świata”.

Brak komentarzy w prawdziwym świecie

Przede wszystkim w prawdziwym świecie brakuje dobrego systemu komentarzy… Jeśli odwiedzamy jakieś miejsca w internecie, zazwyczaj mamy tam Disqus albo np. integrację z Facebookiem, dzięki czemu zawsze zostawimy po sobie ślad - wystarczy parę uderzeń palcami po klawiszach i już, gotowe. Czy poza przestrzenią wirtualną jest podobnie? No… w pewnym sensie, ale to wciąż nie to samo. Możemy zacząć pisać po różnych przestrzeniach, albo na przykład wycinać w drewnianych stołach swoje inicjały z dodatkiem w stylu „tutaj byłem”. Tyle, że jakby się nad tym zastanowić, to jest jakaś forma niszczenia tego co nas otacza. To nie to samo…

Możemy jeszcze podjąć prawdziwą rozmowę z innymi ludźmi, tylko kto by sobie tym zawracał głowę. Wiem, że się powtarzam, ale po raz kolejny muszę stwierdzić, że to nie to samo co komentarze w internecie…

Czyli zostajemy z dylematem: prawdziwy świat nie ma dobrego systemu komentarzy

Z przykrością stwierdzam istnienie takiego problemu, ale natychmiast uzupełniam to wyjątkowo pozytywną informacją o tym, że ktoś już zadbał o odpowiednie rozwiązanie! Z pomocą nadchodzi oczywiście rozszerzona rzeczywistość, która z dnia na dzień staje się coraz popularniejsza. Dzięki aplikacji na smartfony (z tego co widzę tylko iOS) o nazwie Skrite, każdy człowiek w końcu będzie mógł zostawiać wiadomości w miejscach, do których się uda (normalnie, fizycznie, swoimi nogami, poza cyberprzestrzenią).

niebo i chmury

Skrite!

Sprawa wygląda tak, że dzięki aplikacji możemy coś napisać na… niebie. Następnie inni ludzie mogą skierować w to miejsce swoje telefony i będą w stanie odczytać naszą wiadomość. Genialne! Można powiedzieć, że jest to: „first-ever augmented social network”, czyli pierwsze social network w AR!

Rozwiązuje to również problem reklam. Chyba wszyscy go znamy? Jest po prostu za mało miejsca na reklamy. Mamy trochę w internecie, trochę w aplikacjach, jeszcze odrobinę na budynkach, które nas otaczają, na autobusach, i… długo by wymieniać, ale próbuję powiedzieć, że od tej pory istnieje również szansa reklamowania się na niebie. Wyobrażacie to sobie? Można np. napisać nad swoim domem: „sprzedam tanio opla” i mamy fajne ogłoszenie! Jeszcze tylko pozostaje mieć nadzieję, że Skrite stanie się hitem na całym świecie.

Pewnie myślicie, że oszalałem i to sobie np. wymyśliłem? Nic bardziej mylnego… Skrite naprawdę istnieje!

https://www.youtube.com/watch?v=ovz8TqmYnMc

Oficjalna strona Skrite.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu