Telewizja

Transmisja skoków narciarskich na Facebooku i YouTube

Kamil Pieczonka
Transmisja skoków narciarskich na Facebooku i YouTube
3

Tak, to już ten czas w roku, kiedy rozpoczyna się rywalizacja w zimowych dyscyplinach sportowych. W ten weekend startuje Puchar Świata w skokach narciarskich, którego pierwszy konkurs rozgrywany będzie w Polsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

TVP organizuje transmisję na Facebooku i YouTube

Skoki narciarskie to niewątpliwie jedna z naszych dyscyplin narodowych, w której dodatkowo odnosimy spore sukcesy. Nic więc dziwnego, że konkursy Pucharu Świata cieszą się dużą popularnością. O ile same konkursy można obejrzeć na ogólnodostępnej antenie TVP1, o tyle kwalifikacje do konkursów były pokazywane tylko na kanałach sportowych - TVP Sport lub Eurosport.

Jednak tym razem kwalifikacje do niedzielnego konkursu (w sobotę o 16:00 rozegrany zostanie konkurs drużynowy) będą transmitowane również w mediach społecznościowych. TVP Sport przeprowadzi relację zarówno na swoim Facebooku jak i na kanale YouTube. Transmisja powinna rozpocząć się dokładnie o 18:00.

W tej chwili nie wiadomo, czy to tylko jednorazowy wyskok, czy można liczyć na takie prezenty również w przypadku kolejnych konkursów Pucharu Świata. Trzeba też pamiętać, że relacja wideo jest również dostępna na stronach sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej na smartfonach, więc z dostępem do niej nie ma większych problemów.

W dzisiejszych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego weźmie udział aż 12 polskich zawodników: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. W sobotnim konkursie drużynowym zobaczymy najprawdopodobniej czterech pierwszych zawodników. Miejmy tylko nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu