Telewizja

Orange i Cyfrowy Polsat będą mieć pod górkę - nc+ zgarnia drugą z największych wytwórni

Konrad Kozłowski
Orange i Cyfrowy Polsat będą mieć pod górkę - nc+ zgarnia drugą z największych wytwórni
36

Telewizory 4K coraz częściej pojawiają się w domach Polaków, a widzowie coraz częściej poszukują źródeł treści w ultrawysokiej rozdzielczości, dzięki którym wykorzystają nabyty sprzęt. Serwisy VOD to jedno, ale platformy TV to drugie - tutaj nc+ rozpycha się łokciami chcąc zapewnić jak największą ilość treści zanim konkurencja wykona ruch.

W ofercie Orange TV znajdziemy co prawda dekoder 4K, ale od dłuższego czasu platforma nie rozwija swojego asortymentu - kanał Eleven Sport w 4K to nadal najbardziej atrakcyjny jego punkt. Natomiast Cyfrowy Polsat nie zdecydował się jeszcze na inwestycję w wyższą rozdzielczość i stawia na rozwiązanie pod nazwą "Super HD" mające zapewnić lepszą jakość obrazu w trakcie transmisji spotkań Ligi Mistrzów w porównaniu z klasycznymi kanałami w HD. nc+ jako pierwsze postawiło na 4K, produkuje i emituje własne seriale, posiada prawa do piłkarskiej Premier League, gdzie wybrane mecze można oglądać w 4K, ale do tej pory największą bolączką oferty była kategoria filmowa i serialowa.

Zmieniło się to przed kilkoma dniami, gdy ogłoszony został kontrakt na wyłączność z 20th Century Fox. Na jego mocy hity studia będą trafiać na antenę Canal+, a co ważniejsze na Canal+ 4K Ultra HD. Już niedługo będzie można zobaczyć w 4K takie filmy jak „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Wojna o planetę małp” czy „Logan: Wolverine”.

Obok 20th Century Fox, do największych graczy na rynku wideo należy NBCUniversal i jako pierwsi informujemy o przedłużeniu umowy pomiędzy tym studio i platformą nc+.

Jako lider segmentu treści premium i 4K na polskim rynku telewizyjnym, rozwijamy długoterminowe partnerstwo z NBCUniversal, dzięki czemu najnowsze filmy i seriale tego studia trafią ekskluzywnie do widzów CANAL+ w Polsce. Cieszymy się równocześnie z tego, że nasi abonenci będą mogli nadal śledzić filmy, seriale i programy tematyczne na kanałach 13 Ulica, SCI-FI oraz E!, które znakomicie uzupełniają szeroką ofertę programową nc+. - Manuel Rougeron, Prezes Zarządu platformy nc+

Oznacza to, że poza wymienionymi w poprzednim tekście tytułami, w ramówce Canal+ 4K Ultra HD pojawią się takie produkcje jak:

Do tego należy doliczyć 2. sezony serialu "Grzesznica", lecz nie będzie on oferowany w rozdzielczości 4K.

Czy można sobie życzyć czegoś więcej? Naturalnie - nadal żałuję, że nastąpiła zmiana właściciela praw do Ligi Mistrzów, właśnie ze względu na transmisje w 4K, dlatego liczę, że poza angielską Premier League (tak wygląda transmisja meczu w 4K), nc+ wykorzysta swoje możliwości do prowadzenia transmisji z aren Speedway Grand Prix i/lub żużlowej Ekstraligi, a także Ekstraklasy. Wiemy, że spółka zakupiła już odpowiedni wóz transmisyjny i chyba nic nie stanie na przeszkodzie, by hit kolejki od przyszłego roku kalendarzowego mógł być dostępny w 4K.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu