9

Skoda Superb będzie pierwszą hybrydą w ofercie czeskiej marki

Do premiery odmłodzonej wersji Skody Superb zostało już niespełna 3 tygodnie. Nowy model zostanie pokazany 26 maja w Bratysławie, przy okazji finału hokejowych mistrzostw świata. Skoda z tej okazji powoli dawkuje napięcie. Teraz udostępniła pierwszy szkic i kilka szczegółów dotyczących odświeżonego modelu.

Skoda Superb będzie pierwszym czeskim autem hybrydowym

Co prawda flagowa limuzyna czeskiej marki, Skoda Superb, przejdzie tylko facelifting, ale zmiany i tak będą całkiem spore. Jak widać na obrazku powyżej zmianie ulegnie kształt zderzaka i przednich lamp, a także dolna listwa z światłami przeciwmgłowymi. Zmiany będą również z tyłu, między innymi ma klapie bagażnika pojawi się duży napis Skoda, na wzór tego co mamy w niedawno zaprezentowanym kompaktowym modelu Scala. Znacznie więcej nowości czeka nas jednak wewnątrz kabiny i pod maską.

Skoda Superb trzeciej generacji

Po pierwsze całkowicie zmieni się kokpit, który teraz będzie bardzo zbliżony do tego co znajdziemy w modelu Kamiq oraz Scala. Można jednak oczekiwać, że zastosowane zostaną jednak nieco lepsze materiały. Pojawi się także wsparcie dla Android Auto oraz Apple Car Play oraz nowe aplikacje w systemie multimedialnym, który dodatkowo będzie mógł teraz otrzymywać aktualizacje online.

Skoda Scala wnętrze

Rewolucji pod maską trudno się spodziewać, ale faktem jest, że Skoda Superb będzie pierwszym modelem czeskiej marki wyposażonym w napęd hybrydowy. Będzie to jednostka stosowana między innymi w siostrzanym modelu Volkswagen Passat GTE. Składa się na nią silnik 1.4 TSI o mocy 156 KM oraz silnik elektryczny oferujący 116 KM. W sumie taki zestaw jest w stanie wytworzyć 218 KM, a dzięki pojemnej baterii (13 kWh), może przejechać w trybie elektrycznym nawet ponad 50 km. Ciekawe jak wpłynie to na przestrzenność wnętrza oraz wielkość bagażnika, atrybutów z których słynie czeska marka. W Passacie GTE przez baterie mamy nie tylko wyżej umieszczoną kanapę, ale również wyraźnie mniejszy bagażnik w stosunku do wersji z napędem tradycyjnym.

Wszystkie karty zostaną odkryte za niespełna 3 tygodnie, wtedy też będziemy mogli napisać na ten temat nieco więcej.