Motoryzacja

Skoda Superb będzie pierwszą hybrydą w ofercie czeskiej marki

Kamil Pieczonka
Skoda Superb będzie pierwszą hybrydą w ofercie czeskiej marki
9

Do premiery odmłodzonej wersji Skody Superb zostało już niespełna 3 tygodnie. Nowy model zostanie pokazany 26 maja w Bratysławie, przy okazji finału hokejowych mistrzostw świata. Skoda z tej okazji powoli dawkuje napięcie. Teraz udostępniła pierwszy szkic i kilka szczegółów dotyczących odświeżonego modelu.

Skoda Superb będzie pierwszym czeskim autem hybrydowym

Co prawda flagowa limuzyna czeskiej marki, Skoda Superb, przejdzie tylko facelifting, ale zmiany i tak będą całkiem spore. Jak widać na obrazku powyżej zmianie ulegnie kształt zderzaka i przednich lamp, a także dolna listwa z światłami przeciwmgłowymi. Zmiany będą również z tyłu, między innymi ma klapie bagażnika pojawi się duży napis Skoda, na wzór tego co mamy w niedawno zaprezentowanym kompaktowym modelu Scala. Znacznie więcej nowości czeka nas jednak wewnątrz kabiny i pod maską.

Po pierwsze całkowicie zmieni się kokpit, który teraz będzie bardzo zbliżony do tego co znajdziemy w modelu Kamiq oraz Scala. Można jednak oczekiwać, że zastosowane zostaną jednak nieco lepsze materiały. Pojawi się także wsparcie dla Android Auto oraz Apple Car Play oraz nowe aplikacje w systemie multimedialnym, który dodatkowo będzie mógł teraz otrzymywać aktualizacje online.

Rewolucji pod maską trudno się spodziewać, ale faktem jest, że Skoda Superb będzie pierwszym modelem czeskiej marki wyposażonym w napęd hybrydowy. Będzie to jednostka stosowana między innymi w siostrzanym modelu Volkswagen Passat GTE. Składa się na nią silnik 1.4 TSI o mocy 156 KM oraz silnik elektryczny oferujący 116 KM. W sumie taki zestaw jest w stanie wytworzyć 218 KM, a dzięki pojemnej baterii (13 kWh), może przejechać w trybie elektrycznym nawet ponad 50 km. Ciekawe jak wpłynie to na przestrzenność wnętrza oraz wielkość bagażnika, atrybutów z których słynie czeska marka. W Passacie GTE przez baterie mamy nie tylko wyżej umieszczoną kanapę, ale również wyraźnie mniejszy bagażnik w stosunku do wersji z napędem tradycyjnym.

Wszystkie karty zostaną odkryte za niespełna 3 tygodnie, wtedy też będziemy mogli napisać na ten temat nieco więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu