Motoryzacja

Skoda z kolejnym SUV-em w ofercie dla Chin: czy auto trafi do Europy?

Marek Adamowicz
4

Skoda coraz odważniej radzi sobie na rynku samochodowym w Chinach. Dlatego też by jeszcze bardziej przekonać do siebie klientów szykuje kolejnego SUV-a. Czy auto trafi na polski rynek?

Od wielu lat Skoda niepodzielnie rządzi na polskim rynku. Jest to najchętniej wybierana marka i niewiele wskazuje by ten trend miałby się zmienić. SUV-y i crossovery z Czech zdobywają coraz większą popularność również nad Wisłą. Jednak coraz większe znaczenie dla czeskiego producenta mają rynki dalekowschodnie. Dlatego też na Salon Samochodowy w Pekinie, Skoda zabierze kolejnego SUV-a. Nie wiadomo na razie nic, by nowe auto miało trafić również do Europy.

Przy projektowaniu trzeciego SUV-a w gamie, Skoda zwróciła szczególną uwagę na oczekiwania i gusta chińskich klientów. Mowa tutaj zarówno o stylistyce, jak i wyposażeniu. W nowy modelu linia stylistyczna będzie prostsza niż w wypadku Karoqa czy Kodiaqa. Grill i reflektory tworzą zwartą całość, a boczna linia z przetłoczeniami podkreśla dynamiczny charakter samochodu. W tylnym pasie znajdziemy nawiązania do największego obecnie Kodiaqa.

Wnętrze nowego SUV-a Skody to klasyczny projekt deski rozdzielczej. Na środku konsoli znajdziemy duży ekran systemu multimedialnego, a poniżej panel sterujący systemem ogrzewania i klimatyzacji. Przed dźwignią zmiany biegów znajdzie się prawdopodobnie półeczka na smartfona czy inne drobiazgi. Przed oczami będą dwa tradycyjne zegary schowane w niewielkich tubach.

Dlaczego Skoda zwraca coraz większą uwagę na Chiny? Okazuje się bowiem, że w pierwszym kwartale 2018 roku, czeski producent zanotował ponad trzydziestoprocentowy wzrost sprzedaży w segmencie SUV-ów na tamtejszym rynku. W całym 2017 roku, Skoda sprzedała ponad 325 000 aut, a teraz co czwarte nowe auto trafia w ręce chińskiego klienta. Trudno się zatem dziwić, że Skoda coraz bardziej  poważnie traktuje dalekowschodnie kraje.

Premiera nowego SUV-a Skody odbędzie się premierowy pokaz auta, które prawdopodobnie może nazywać się Kamiq. Nie wiadomo na razie nic czy auto trafi na europejskie rynki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu