Motoryzacja

Wypożyczalnia samochodów Tesli to złoty biznes? W Warszawie rozchodzą się jak świeże bułeczki

GU
Grzegorz Ułan
10

Samochody Tesla na polskich drogach, to cały czas rzadki widok, ale chęć przejechania się choćby jednym z modeli Tesli jest dość powszechna wśród polskich kierowców. Świadczy o tym popularność usługi wypożyczenia samochodów Tesla w warszawskiej wypożyczalni.

Auta mozna wypożyczyć na dowolną liczbę dni, do dyspozycji mamy Tesla Model S 100D, Tesla Model S 75D, Tesla Model S 60D oraz Tesla Model X 100D i Tesla Model X 90D. Z tą dostępnością to trochę na wyrost napisałem, bo według kalendarza umieszczonego na ich stronie niektóre auta są porezerwowane na kilka miesięcy do przodu i to najdroższe modele. Cena pewnie przy takich długich wynajmach jest negocjowana patrząc na przykład po aktualnej promocji, w której wypożyczymy auto na 7 dni z rabatem 25%, niemniej i tak zaskakujący jest tak długi okres niedostępności tych aut.

Tesla Model S 100D, którego koszt wypożyczenia na jeden dzień wynosi 1.499,00 zł, pierwszy wolny termin ma na 5 grudnia 2018 roku. Natomiast model Tesla Model X 100D, którego koszt wypożyczenia wynosi 2.199,00 zł za dzień na 20 września 2018 roku.

Jak z pozostałymi modelami? Inne auta mają pozajmowane pojedyncze dni oraz całe weekendy (piątek, sobota, niedziela - aktualna promocja pozwala wynająć na dwie doby, trzecia gratis), a ich ceny wypożyczenia są nieznacznie niższe. Tesla Model S 60D i Tesla Model S 75D wynajmiemy za 899,00 zł, a Tesla Model X 90D 1.899,00 zł.

A jak z warunkami wynajmu? Wypożyczając na jeden dzień mamy ustalony limit kilometrów na 100 km, a każdy kolejny kilometr kosztuje dodatkowe 1 zł. Przy wypożyczeniu musimy zdeponować też kaucję w wysokości 1 miesiąca wynajmu danego auta, zwracaną przy jego zdaniu, pod warunkiem stwierdzenia braku szkód.

Oprócz tradycyjnego wynajmu, firma oferuje model S i X do wypożyczenia na ślub w cenie odpowiednio za 1.299,00 zł i 2.049,00 zł. Cena obejmuje wypożyczenie wybranego modelu na 3 godziny wraz z kierowcą.

Źródło: Bankier.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu