Świat

Sklep z programami dla gPhone już wkrótce.

Grzegorz Marczak
Sklep z programami dla gPhone już wkrótce.
10

Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego telefonu wyposażonego w autorski system operacyjny o nazwie Android. Premierę nowego urządzenia mobilnego (bo nie wiem czy urządzenia tego typu można jeszcze nazwać telefonami) ma wspierać sklep internetowy w którym użytkownicy gPhone będą mog...

Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego telefonu wyposażonego w autorski system operacyjny o nazwie Android. Premierę nowego urządzenia mobilnego (bo nie wiem czy urządzenia tego typu można jeszcze nazwać telefonami) ma wspierać sklep internetowy w którym użytkownicy gPhone będą mogli kupić dodatkowe aplikacje.

Sklep internetowy z aplikacjami dla telefonu gphone będzie działał na podobnej zasadzie jak zrobiło to Apple z swoim App store dla iPhona. Będziemy wiec mogli pobrać i zainstalować programy bezpośrednio z telefonu. W sklepie apple oprócz płatnych programów będą oczywiście dostępne również darmowe aplikacje.
To co odróżnia Google od Apple (jeśli chodzi o sklep z programami) to fakt, że Google nie będzie weryfikować dodawanego przez developerów oprogramowania. Dla przypomnienia w sklepie Apple każdy produkt który pojawia się na tak zwanej półce jest wcześniej weryfikowany.

Brak weryfikacji programów które będziemy mogli kupować w markecie google budzi moje mieszane uczucia. Z jednej strony ludzie teraz instalują na komórkach co chcą i z zupełnie nieznanych źródeł, z drugiej strony płacą za jakiś produkt chciałbym mieć gwarancje poprawności jego działania.

Z pewnością dla developerów brak weryfikacji jest dobrą informacją, od użytkowników wymagać będzie jednak pewne rozwagi w tym co kupując i instalują.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu