Świat

Napisy w filmach na YouTube

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Napisy w filmach na YouTube
9

Pod względem wprowadzania nowych funkcji YouTube nie jest zbyt dynamicznym serwisem. Co jakiś czas pojawiają się co prawda aktualizacje odtwarzacza oraz dodatkowe funkcjonalności, ale generalnie nie ma jakichś dramatycznych zmian. Ktoś może jednak zapytać: "po co zmieniać coś, co jest idealne?" i wi...

Pod względem wprowadzania nowych funkcji YouTube nie jest zbyt dynamicznym serwisem. Co jakiś czas pojawiają się co prawda aktualizacje odtwarzacza oraz dodatkowe funkcjonalności, ale generalnie nie ma jakichś dramatycznych zmian. Ktoś może jednak zapytać: "po co zmieniać coś, co jest idealne?" i większość użytkowników (w tym ja również) się z tym prawdopodobnie zgodzi. Od czasu do czasu pojawia się jednak coś nowego. Tym razem załoga YouTube wprowadza funkcję napisów w filmach.

Nowa funkcja pozwala łatwo dodać napisy, które będą wyświetlane pod filmem w trakcie odtwarzania. Nie ma potrzeby kodowania ich tak jak dotychczas bezpośrednio na materiale wideo (przez co traciły na jakości). Wystarczy przygotować plik w formacie *.sub lub *.srt i wgrać go po przez opcje naszego filmu.

Nie jest to jakaś spektakularna aktualizacja, ale tak jak wspomniałem, w przypadku dynamiki YouTube nawet taka zmiana cieszy. Serwis działa bardzo zachowawczo (ma to swoje plusy i minusy) i podąża wyznaczoną niegdyś drogą.

Źródło wiadomości oraz ilustracji: Google Blogoscoped

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGoogle