Felietony

Sklep z aplikacjami dla Chrome już dostępny!

Grzegorz Marczak
Sklep z aplikacjami dla Chrome już dostępny!
4

Pod adresem chrome.google.com/webstore został już udostępniony sklep z aplikacjami dla przeglądarki Google. W sklepie znajdziemy jednak nie tylko klasyczne aplikacji, możemy też przeglądać rozszerzenia dla przeglądarki, dostępne tematy kolorystyczne(theme). Tak więc sklep jest to coś więcej niż tylk...

Pod adresem chrome.google.com/webstore został już udostępniony sklep z aplikacjami dla przeglądarki Google. W sklepie znajdziemy jednak nie tylko klasyczne aplikacji, możemy też przeglądać rozszerzenia dla przeglądarki, dostępne tematy kolorystyczne(theme). Tak więc sklep jest to coś więcej niż tylko aplikacje - jest to tak naprawdę jedno centralne miejsce na wszystkie rzeczy związane z Chrome.

Każda z eksponowanych w sklepie aplikacji ma własną podstronę z której dowiemy się do czego dokładnie dany program służy, jak wygląda i jak oceniają go inni użytkownicy. Znajdziemy też na stronie aplikacji dodatkowe informacje o wersji programu, stronie gdzie znajdziemy pomoc w przypadku problemów czy też autorach.W przypadku instalacji czy też zakupu aplikacji (realizowanego przez googlowski checkout) dodaje się ona w naszym oknie głównym, które widzimy zaraz po uruchomieni przeglądarki czy też przy otwarciu nowej zakładki.

Jeśli chodzi o asortyment w sklepie - to na razie na pierwszych miejscach pojawiają się znane produkty, usługi i serwisy internetowe. Pytanie tylko z czego wygodniej jest korzystać - z strony internetowej NYTimes czy też z aplikacji jaką ta gazeta przygotowała pod Chrome? Ten dylemat jest dla mnie bardzo ciekawy. Co jeśli bowiem okaże się, że internauci wolą korzystać z specjalnie przygotowanych aplikacji niż z głównej strony serwisu internetowego ? Wprawdzie treści i generalnie całe źródło informacji jest takie samo - ale mamy jednak dwie wizualne wersje głównego interfejsu.

Myślę, że podobnych dylematów co do korzystania z sklepu z aplikacjami Google będzie więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu