Felietony

Duma Taernu - premiera polskiej darmowej gry MMORPG!

Grzegorz Marczak
Duma Taernu - premiera polskiej darmowej gry MMORPG!
26

Duma Taernu to gra, która 9 grudnia będzie miała swoją oficjalną premierę (zdjęcie znaczka beta). Jest to Polski darmowy MMORPG tworzony od blisko 5 lat - początkowo miała to być mała gra przeglądarkowa lecz z czasem rozrosła się do rozmiarów dużego projektu. Od ponad roku trwały testy całego system...

Duma Taernu to gra, która 9 grudnia będzie miała swoją oficjalną premierę (zdjęcie znaczka beta). Jest to Polski darmowy MMORPG tworzony od blisko 5 lat - początkowo miała to być mała gra przeglądarkowa lecz z czasem rozrosła się do rozmiarów dużego projektu. Od ponad roku trwały testy całego systemu w których wzięło udział kilka tysięcy osób a już za kilka dni odbędzie się jego oficjalna premiera.

Jako miłośnik takich kultowych tytułów jak Baldur's Gate, Diablo czy Fallout patrząc na Duma Taernun od razu miałem pozytywne skojarzenia - dlatego też projekt ten mnie zainteresował.

Główna linia fabularna opiera się na historii państwa, tytułowego Taernu, które padło ofiarą napaści wrogiego imperium – Cesarstwa Utor. Mieszkańcy Taernu w panice opuścili swoją ojczyznę i udali się na tułaczkę po świecie. Trafili do Imperium Haligardu, gdzie rozpoczyna się gra. Celem Taernijczyków jest oczywiście odbicie własnego królestwa.

W grze oprócz linii fabularnej mam też różnego rodzaju questy, w których musimy wykazywać się swoimi umiejętnościami. Do nas też należy decyzja czy stajemy się złym charakterem czy wybieramy jasną stronę mocy:). W Dumie Rearnu nie zabrakło też rozgrywki typu PvP zorganizowanej poprzez turniej w których gracze mogą zmierzyć się z przeciwnikami.

Według autorów gry odkrycie wszystkich ponad 74 lokalizacji (130 rodzajów monsterów oraz około 100 niezależnych bohaterów) w grze zajmuje ok 3 miesięcy ale jak wiem w tego typu grach nie jest to jedyny cel zabawy.

Jeśli więc tak jak ja macie sentyment do gier w stylu Baldur's Gate to gra ta powinna wam się podobać. Oczywiście wszystko trzeba sprawdzić w praktyce bo teoria, papier czy też informacja prasowa przyjmie wszystko. Ja z pewnością przetestuję Duma Taernu przede wszystkim dlatego, że jest to ciekawy i dość duży polski projekt.

Jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy na tego typu produkcji - to model jest tutaj dość powszechny. Konta vip oraz możliwość kupowania dodatkowych punktów umiejętności, sprzętu itp. Autorzy zapewniają jednak, że grając na darmowych kontach nie jesteśmy w żadne sposób ograniczani co do ilości przychód, sprzętu czy poziomów umiejętności.

Autorom i całemu zespołowi tworzącemu Dumę Taernu życzę powodzenia - produkt wygląda bardzo solidnie i jedynie czego potrzeba do pełnego sukcesu do dobrej grywalności no i marketingu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu