Gry

Nie uwierzysz, ile wydał na "skina" do CS:GO. Za to można kupić dom!

Jakub Szczęsny
Nie uwierzysz, ile wydał na "skina" do CS:GO. Za to można kupić dom!
0

Skiny w CS:GO, to wirtualne elementy, które zmieniają wygląd broni i innych przedmiotów w grze. Pomimo tego, że skiny nie wpływają na rozgrywkę i nie zmieniają parametrów broni (SKINY NIE GRAJĄ!), stały się bardzo popularne wśród graczy i są często kolekcjonowane i stanowią przedmiot transakcji. Ta, o której mówimy "poszła" w setki tysięcy dolarów!

Skiny w CS:GO zostały wprowadzone do gry w 2013 roku w ramach aktualizacji "Arms Deal", a ich popularność szybko wzrosła, szczególnie wśród społeczności graczy. Każdy skin ma unikalny wygląd i określony stopień "rzadkości", co wpływa na jego wartość na rynku wewnętrznym gry. Skiny można zdobyć na wiele sposobów, w tym poprzez otwieranie skrzynek, wygrywanie turniejów lub kupowanie na rynku Steam.

Za tego skina ktoś zapłacił... 400 000 dolarów!

Jak wynika z poniższego wpisu na Twitterze, sprzedającemu "Luksusbums" udało się sfinalizować transakcję na dwa przedmioty z graczem z Chin. Dotyczyła ona dwóch skinów: pierwszy to nóż Blue Gem Karambit za ponad 100 000 dolarów, a drugi, to StatTrak Tier 1 Case Hardened AK-47 w owzorowaniu Blue Gem i czterema naklejkami Katowice 2014 Titan Holo (tak, tak!) - tutaj już cena wyniosła 400 000 dolarów, co daje łącznie pół miliona za wymienione przedmioty! Szczerze? Nie wiem, czy dałbym tyle pieniędzy za wirtualne skórki w grze. Ale - skoro ktoś jest z tym szczęśliwy - kim jestem, żeby to oceniać?

Jak stać się posiadaczem "skina"?

Otwieranie skrzynek jest jednym z najpopularniejszych sposobów na zdobycie skinów w CS:GO. Skrzynki można kupić za prawdziwe pieniądze na Steam lub po prostu zdobyć w grze. Otwieranie skrzynek polega na uzyskaniu losowej skórki o określonej rzadkości. Im rzadszy "skin", tym większa jego wartość. Innym sposobem na zdobycie skinów jest udział w turniejach i meczach, w których można wygrać skiny jako nagrodę. Skiny mogą również zostać kupione bezpośrednio na rynku Steam lub na zewnętrznych stronach - tu jednak istnieje ryzyko, że gracz może stać się ofiarą oszustwa lub kupić "fałszywkę"

Ze względu na ich estetykę, rzadkość i historię, wiele skórek w CS:GO ma dużą wartość na "rynku wewnętrznym" gry. Wiele osób kolekcjonuje skiny lub handluje nimi, a niektóre z nich osiągają wartość tysięcy dolarów. Istnieją nawet specjalne strony internetowe, na których gracze mogą handlować skinami z innymi graczami. Choć skiny w CS:GO są tylko elementami kosmetycznymi, wpłynęły one pozytywnie na społeczność graczy i przyczyniły się do tworzenia dynamicznego rynku wewnętrznego gry. Gracze lubią pokazywać swoje skiny i wyrażać swój styl poprzez nie - ale z drugiej strony, niektórzy krytykują ten trend, uważając, że skiny są po prostu sztuczną formą luksusu, która wprowadza graczy w pułapki, które skłaniają ich do wydawania coraz więcej pieniędzy na wirtualne przedmioty. Dodatkowo, otwieranie skrzynek ze skinami poczytuje się jako formę hazardu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu