Apple

Siri stanie się pasażerką 5 milionów samochodów marki Ford

PW
Paweł Winiarski
2

Aktualizowaliście kiedyś samochód? Jeśli posiadacie Forda z MyFord Touch i iPhona, czeka Was miły update. Firma postanowiła zaimplementować Siri do swoich aut. Aktualizacja obejmie około 5 milionów samochodów marki Ford, a sama Siri będzie aktywowana przez fizyczny przycisk, umiejscowiony w więks...

Aktualizowaliście kiedyś samochód? Jeśli posiadacie Forda z MyFord Touch i iPhona, czeka Was miły update. Firma postanowiła zaimplementować Siri do swoich aut.

Aktualizacja obejmie około 5 milionów samochodów marki Ford, a sama Siri będzie aktywowana przez fizyczny przycisk, umiejscowiony w większości przypadków na kierownicy. Za pomocą komend głosowych będziecie mogli wykonywać połączenie głosowe, wysyłać wiadomości tekstowe, ustawiać przypomnienia, sprawdzać pogodę, prosić o wskazówki dojazdu i puszczać muzykę. Bezpieczniej? Na pewno - eliminuje to bowiem konieczność zerkania na ekran smartfona. Choć z drugiej strony niedawne badania wykazały, że asystent głosowy mocno rozprasza kierowców.

Siri po polsku - realna szansa czy science-fiction?

https://youtu.be/cGyT2Xm6nxw

Siri Eyes-Free obejmie samochody forda wyprodukowane od 2011 roku i wyposażone w MyFord Touch (w niektórych regionach znane jako SYNC). Aktualizacja znajdzie się na stronie interenetowej Forda. Za jakiś czas powinien pojawić się natomiast Ford z bardziej zaawansowanym CarPlay od Apple. Póki co musimy się zadowolić Eyes-Free.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneFord