Fotografia

Sigma fp będzie najmniejszym aparatem pełnoklatkowym na rynku

Weronika Makuch
Sigma fp będzie najmniejszym aparatem pełnoklatkowym na rynku
Reklama

Nowy pełnoklatkowy aparat Sigma fp to bardzo ciekawy sprzęt. Miniaturowa konstrukcja jest niepozorna, ale warta uwagi,

Sigma zaprezentowała światu nowy pełnoklatkowy bezlusterkowiec oparty o bagnet L. To najmniejszy i najlżejszy na świecie lustrzany aparat cyfrowy. Sigma fp trafi do sprzedaży pod koniec września lub na początku października 2019 roku. Nie podano jeszcze oficjalnych cen, ale możemy spodziewać się ich już niedługo.

Reklama

Sigma fp to najmniejszy aparat cyfrowy z pełnoklatkowym czujnikiem obrazu

Sigma fp zawiera pełnoklatkową matrycę BSI-CMOS o rozdzielczości 24,6 megapiksela. Wymiary aparatu zaskakują. Cała konstrukcja to zaledwie 113 x 70 x 45 mm. Waży tylko 370 gramów! Niewielkie rozmiary aparatu to tylko pozory. Sprzęt zapowiada się niczego sobie i nie warto oceniać go przez pryzmat pierwszego wrażenia. To nie zabawka, to porządny aparat, który powalczy o swoje miejsce wśród tych najbardziej wartych uwagi.

Podsumowanie recenzji foto – który aparat robi najlepsze zdjęcia, a który nagyrwa najlepsze filmy?

Każdy, kto ceni wszechstronność i skalowalność, umożliwiające swobodne dopasowywanie różnych wymiennych obiektywów i akcesoriów, powinien być zadowolony. Twórcy Sigmy fp szczycą się, że ich aparat będzie fenomenalnym przykładem takiego właśnie sprzętu. Aparat będzie można nosić ze sobą absolutnie wszędzie, aby korzystać z niego o dowolnej porze. Jego parametry zapewniają możliwość robienia zdjęć seryjnych jak i filmowania w wysokiej jakości.

Zdjęcia Google rozwiązały mój kolejny problem z fotografiami

Korpus Sigmy fp z boków i z przodu został pokryty odlewanym stopem aluminium, co powinno zapewnić doskonałą wytrzymałość i przewodność cieplną. Obudowa została również uszczelniona. Sigmę fp można używać bez dodatków, ale w planach są moduły, które będzie można swobodnie dołączyć do sprzętu. Nie posiada migawki mechanicznej. Aparat potrafi zapisywać RAW-y z głębią 14 bitów, cechuje go czułość ISO w zakresie 100 - 25600 rozszerzalną do 6 - 102400. Autofocus ma wbudowaną funkcję Eye AF i działa od -5 EV. Szybkość serii sięga 18 klatek na sekundę, ale bufor pozwala na utrzymanie jej tylko przez 3 sekundy, więc aparat pozwala na zapis 12 klatek.

Czy prawdziwa fotografia jeszcze istnieje? Czy istniała kiedykolwiek?

Sigma fp jest w stanie zapisać wideo w 4K przy 24 klatkach na sekundę. Po podłączeniu zewnętrznego rekordera przez wejście USB3.1 (GEN1) możemy korzystać z zapisu CinemaDNG w 12 bitach. Aparat zapewnia przechodzenie z trybu Still do Cine poprzez naciśnięcie jednego przełącznika. Każdy tryb jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany system operacyjny i sposób wyświetlania, co ma jego ułatwić obsługę.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama