Startups

siepomaga.pl - no to pomagajmy!

GM
Grzegorz Marczak
35

siepomaga.pl to szczytna idea łącząc w jednym miejscu ludzi i organizacje którzy potrzebują pomocy z tymi którzy są w stanie chociażby dobrą sumą wspierać tych najbardziej potrzebujących. Twórcami serwisu są Patryk Urban, pomysłodawca i Adam Sobczak, anioł biznesowy całego przedsięwzięcia oraz spółk...

siepomaga.pl to szczytna idea łącząc w jednym miejscu ludzi i organizacje którzy potrzebują pomocy z tymi którzy są w stanie chociażby dobrą sumą wspierać tych najbardziej potrzebujących. Twórcami serwisu są Patryk Urban, pomysłodawca i Adam Sobczak, anioł biznesowy całego przedsięwzięcia oraz spółka Netguru, która będzie odpowiadała za rozwój i opiekę techniczną nad projektem.

Pomysł na platformę charytatywną z pewnością godny uwagi i polecenia każdemu. Zastanawiam się tylko jak sprawdzą się w tego typu przedsięwzięciach nasi internauci? Sukcesem takiego serwisu w przeciwieństwie do innych stratupów, nie będzie ilość odsłona ale ilość uzbieranych pieniędzy. Siepomaga będzie więc wymagać bardzo dużej reklamy i promocji aby przebić się do świadomości ludzi.Funkcjonalność i wygląd będą rzeczą wtórną (warto natomiast podkreślić iż płatności przebiegają bezproblemowo) natomiast każdy sukces trzeba będzie bardzo nagłaśniać aby przyciągnąć kolejnych sponsorów i aby miejsce to zyskało autorytet. Nie wiem tylko czy charytatywność zrobiła już się w naszym kraju modna? Wbrew pozorom moda w tym przypadku bardzo pomaga. Kiedy tylko ludzie zaczną się chwalić, że wsparli jakiś szczytny cel na siepomaga.pl to będzie to znaczyło, że coś zaczyna się dziać i jest szansa (i myślę, że tą modę siepomaga powinno pomóc rozpropagować w naszym internecie).

Jedno to co mnie zastanawia i nie bardzo mi się podoba to fakt, że na liście osób i podmiotów potrzebujących pomocy (tak jak teraz) może pojawić się matka zbierająca pieniądze na wózek dla bardzo chorego dziecka a zaraz obok akcja ratowania konia. Rozumiem, że serwis ten ma dotyczyć różnych potrzeb i działać na szeroką skalę, są moim zdaniem jednak rzeczy ważne i ważniejsze. Nie wiem czy przy większej ilości ogłoszeń nie stworzy się lista w której dezawuowane będą prawdziwe potrzeby (czy też te bardzo krytyczne) obecnością bardziej błahych próśb o pomoc. Nie zrozumcie mnie źle pomoc zwierzakom jest czymś naprawdę bardzo chlubnym natomiast kiedy obok pojawia się potrzebujące dziecko to przynajmniej w moim przypadku priorytety są dość jasne.

W każdym razie już swój datek wpłaciłem i zachęcam innych do tego samego. Trzymam kciuki za siepomaga i mam nadzieję, że tego typu inicjatywy pokażą wiele serducho naszych internautów!

Ps. Jeśli podoba wam się pomysł na siepomaga to warto wykopać aby rozreklamować ten serwis.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupsiepomaga.pl