Seriale

Polskie "Sexify" międzynarodowym hitem Netfliksa. Będzie 2. sezon!

Konrad Kozłowski
Polskie "Sexify" międzynarodowym hitem Netfliksa. Będzie 2. sezon!
6

Netflix potwierdził powrót polskiego serialu "Sexify". Właśnie ruszyły prace nad 2. sezonem, który zadebiutuje w przyszłym roku.

"Sexify" wróci z 2. sezonem już w przyszłym roku. Polski serial okazał się na tyle popularny na całym świecie, że platforma podjęła decyzję o nakręceniu kontynuacji. Bez wątpienia wpływ na to miały rankingi TOP 10, w których "Sexify" brylowało. Serial zdołał zająć pierwsze miejsce w 20 krajach - między innymi we Włoszech, Indiach, Egipcie i Dominikanie - a w aż 83 znajdował się w pierwszej dziesiątce. To kolejna, po "365 dniach" polska produkcja, która zyskała popularność i (nie)sławę na całym świecie dzięki Netfliksowi, a w efekcie doczeka się kontynuacji.

W 9. sezonie Dextera wrócą kluczowe postacie? Oto, co wiemy

Drugi sezon Sexify będzie na pewno zaskakujący. Wiedząc to, nie możemy się już doczekać momentu, w którym bohaterki zabiorą widzów w kolejny etap swojej ekscytującej podróży - Agata Gerc, producentka serialu.

O czym będzie 2. sezon "Sexify"?

W niej mamy śledzić dalsze losy Natalii, Pauliny i Moniki, które po przegranej w konkursie w pierwszym sezonie nie załamują rąk i nadal będą pracować na swoją aplikacją. W studentki ponownie wcielą się Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska i Maria Sobocińska. Nie zmienia się także skład odpowiedzialny za produkcję serialu - twórcami będą Kalina Alabrudzińska, Piotr Domalewski, a rolę producentów kreatywnych pełnią Agata Gerc i Jan Kwieciński z AKSON STUDIO.

Pokochaliśmy bohaterki Sexify oraz ich przygody i w trakcie tworzenia serialu marzyło się nam, aby pokochali je również widzowie. Sezon drugi jest dowodem na to, że tak się stało i strasznie jestem z tego powodu szczęśliwy – Jan Kwieciński, producent serialu.

Nowy film Patryka Vegi na zwiastunie. „Small World” w obronie dzieci

Co ciekawe, "Sexify" wzbudziło niemałe emocje, czego odzwierciedleniem są recenzje i oceny. Średnia tych drugich w serwisie Filmweb wynosi 6,4 przy ponad 22 tysiącach ocen, a na IMDb 6,5 przy 3,9 tysiąca ocen. Gdy spojrzymy na Rotten Tomatoes to tam spotkamy zaskakująco wysoki wynik 83% świeżości przy 6 recenzjach, a ocena widowni to aż 81% (58 ocen widzów). Nie są to może zbyt miarodajne statystyki, ale w pewien sposób pokazują, że nie brakowało pozytywnych i negatywnych reakcji na polski serial Netfliksa, który - trudno tego uniknąć - prawdopodobnie powstał na fali popularności "Sex Education" i tym podobnych.

Dlaczego powstał 2. sezon „Kruka”? Korolczuk i Żurawski o kulisach

Data premiery 2. sezonu "Sexify"

Twórcy Sexify Kalina Alabrudzińska i Piotr Domalewski z dużą dozą humoru uchwycili ważne dla młodych ludzi problemy, a widzowie na całym świecie docenili z jaką otwartością serial mówi o seksualności, odkrywaniu swoich potrzeb i zdobywaniu pewności siebie. Razem z zespołem AKSON STUDIO oraz utalentowanymi twórcami udało się nam stworzyć dzieło uniwersalne, które trafiło do serc widzów na całym świecie — Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix.

CANAL+ zapowiada polską odsłonę The Office. Serial zadebiutuje tej jesieni

Wiemy, że 2. sezon "Sexify" pojawi się w 2022 roku i będzie liczyć 8 odcinków. Serwis nie ujawnił jak na razie więcej informacji na temat tego, czy w obsadzie zobaczymy nowe twarze, ale tak prawdopodobnie będzie. Warto przypomnieć, że pierwsza seria obfitowała w wiele debiutów oraz szans na ponowne spotkanie znanych i lubianych aktorów, w tym Małgorzaty Foremniak, Ewy Szykulskiej, Cezarego Pazury i Sebastiana Stankiewicza.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu