Akcja Partnerska

Serwis 2.0 – nowa forma naprawy smartfonu bez wychodzenia z domu od Samsung

Grzegorz Ułan
1

Urządzenia mobilne, smartfony czy tablety ulegają uszkodzeniu. Pęknięta szybka czy zalanie smartfonu – to chyba zdarzyło się większości z nas przynajmniej raz w życiu. Te awarie nie są jednak nieodwracalne i wcale nie muszą oznaczać końca żywota urządzenia. Zawsze możemy oddać je do naprawy w cenie dużo niższej niż wyniósłby zakup nowego urządzenia. Warto to zresztą zrobić także po to, aby nie powiększać stale rosnącej góry elektrośmieci.

Serwis 2.0 z naprawą online, czyli nowy standard usług serwisowych od Samsung

Samsung postanowił właśnie uprościć taki proces naprawy, proponując całą gamę nowych usług w ramach Serwisu 2.0. W tym naprawę online, dzięki której wymienimy wyświetlacz w naszym smartfonie wygodnie i nie ruszając z domu.

Dzięki nowej usłudze naprawy online użytkownicy smartfonów czy tabletów w przypadku ich uszkodzenia mogą zlecić naprawę bez wychodzenia z domu. Co ważne, jest to możliwe po upłynięciu czasu gwarancji urządzenia. Wystarczy w tym celu zalogować się na stronie serwisowej Samsung, zgłosić usterkę i wybrać sposób dostarczenia naszego urządzenia do Autoryzowanego Centrum Serwisowego – możemy w tym miejscu zamówić kuriera, jak i dostarczyć sprzęt osobiście do punktu nadawczego. Na koniec dokonujemy tylko opłaty online za zamówioną usługę naprawy.

Przez cały czas naprawy online możemy na tej samej stronie monitorować proces, a po jego zakończeniu pozostanie już tylko oczekiwanie na kuriera z naprawionym urządzeniem. Co ważne, kurier odbierze i dostarczy nam urządzenie w dowolne, wskazane przez nas miejsce.

Na co jeszcze możemy liczyć, decydując się na usługę naprawy online? W przypadku wymiany wyświetlacza w smartfonach Galaxy z serii S, Note oraz Fold, producent w gratisie dorzuca nam wymianę baterii. Bez dodatkowych kosztów.

No właśnie, jakie są koszty? To również możemy sprawdzić na stronie, pod tym linkiem. Korzystając z wyszukiwarki urządzeń, wybieramy model naszego uszkodzonego smartfonu bądź tabletu, i wygodnie sprawdzamy koszt jego naprawy.

I tak, w przypadku smartfonu Samsung Galaxy S20 FE 5G koszt wymiany wyświetlacza wyniesie nas 599 zł, a tylnej pokrywy 309 zł, a więc łącznie 908 zł. Do tego nową baterię dostajemy gratis.

Autoryzowane Centra Serwisowe Samsung – czyli gdzie naprawiane są uszkodzone urządzenia

Wszystkie zgłoszone do naprawy w ten sposób urządzenia trafiają prosto do jednego z autoryzowanych centrów serwisowych Samsung. Oznacza to, że producent ręczy za jakość serwisu, a my możemy być spokojni, że nasze urządzenie jest w fachowych rękach.

Samsung gwarantuje, że części zamienne użyte do naprawy naszych urządzeń w tych centrach są oryginalne.Technicy serwisów Samsung korzystają też ze specjalistycznych narzędzi diagnostycznych i oprogramowania napisanego pod każdy model smartfonu czy tabletu. Dzięki temu mamy pewność, że nasze urządzenie nie zostanie dodatkowo uszkodzone czy zarysowane podczas naprawy, co często się dzieje w nieautoryzowanych punktach naprawy.

Dodatkowo, już po naprawie dostajemy do rąk pełen raport z naprawy ze szczegółowymi informacjami o tym, co zostało wymienione i jaka konkretnie część została do tego użyta (dostajemy nawet unikalny kod każdej z tych części). Co ważne, każda z użytych części objęta jest dodatkową gwarancją. Jeśli chodzi o gwarancję całego urządzenia, to utrzymujemy jej ciągłość. To samo tyczy się certyfikatu szczelności IP, jeśli nasze urządzenie go posiada.

Po zakończeniu naprawy technik z punktu serwisowego wykonuje również szczegółowe testy, między innymi:

  • poprawnego ładowania baterii,
  • obsługi dotykowej ekranu,
  • łączności wi-fi,
  • aparatu,
  • mikrofonu,
  • szczelności

Raport z tych testów również dostajemy wraz z naprawionym urządzeniem.

Jeśli natomiast zależy nam na szczegółowym wglądzie w serwis naszego urządzenia, to teraz również mamy taką szansę. Jest to możliwe dzięki dodatkowej usłudze wideo inspekcji. Dzięki niej, za dodatkową opłatą dostajemy filmy na przenośnym dysku film z naprawy i przeglądu naszego urządzenia.

Całodobowa infolinia 24/7

Niejako dopełnieniem, usługi naprawy online, jest całodobowa infolinia, dzięki której teraz możemy w systemie 24/7 uzyskać pomoc czy informacje w zakresie właściwości produktów i aplikacji, które zakupiliśmy, a także w zakresie gwarancji i obowiązujących promocji, a także sprawdzić bieżący stan naprawy naszego urządzenia.

Całodobowa infolinia umożliwia kontakt w/w zakresie nie tylko poprzez rozmowę telefoniczną, ale także poprzez czat tekstowy czy wideorozmowę. Warto tu wspomnieć, że tylko w zeszłym miesiącu specjaliści na infolinii rozmawiali przez blisko 3 tysiące godzin z klientami, szukającymi wsparcia i pomocy w zakresie korzystania ze swoich urządzeń.

Pozostałe usługi w ramach Serwis 2.0 od Samsung

Sytuacja epidemiologiczna w kraju natchnęła Samsung do uruchomienia napraw online w ramach Serwisu 2.0, dzięki czemu wymianę wyświetlacza w naszym urządzeniu możemy zlecić teraz wygodnie bez wychodzenia z domu. Nie oznacza to jednak, że dotychczasowe, mocno rozbudowane centra serwisowe Samsung Premium Service Plaza przestały działać. Są one nadal dostępne w Warszawie (ul. Grójecka 5), Poznaniu (ul. 27 grudnia 11/19) oraz Katowicach (CH Galeria Katowicka). Co więcej, również ich oferta została poszerzona o kilka ciekawych usług.

Jedną z nich jest ekspresowa naprawa urządzenia. Decydując się na nią mamy gwarancję, że cały proces, niezależnie od typu usterki, potrwa nie więcej niż godzinę. W celu skorzystania z usługi ekspresowej naprawy trzeba się wcześniej umówić telefonicznie, jest ona też dodatkowo płatna. Co ciekawe, jeśli jednak naprawa potrwa dłużej niż 60 minut, możemy liczyć na zwrot kosztów tej usługi dodatkowej.

Co więcej? Osoby, które lubią sobie graficznie urozmaicić czy spersonalizować swoje urządzenia, w wymienionych wyżej punktach teraz mogą zlecić wykonanie laserowego grawera. Wykonywany on jest na pleckach smartfonu i może przybrać postać dowolnego wzoru, motta czy grafiki. Jeśli sami nie mamy pomysłu na taki grawer, w punkcie serwisowym dostępna jest biblioteka gotowych wzorów do skorzystania. Usługa jest błyskawiczna i dostępna od ręki.

Podsumowanie

Jak widać więc, naprawa online niesie ze sobą wiele korzyści. Możemy zlecić ją bez wychodzenia z domu, a nawet przekazać i odebrać już naprawiony sprzęt za pomocą kuriera. Mamy też pełen wgląd w przebieg naprawy, a na koniec dostajemy pełną jej dokumentację wraz z naprawionym urządzeniem.

Naprawa online przeprowadzana jest w autoryzowanych punktach serwisowych Samsung przez specjalistów, którzy przeszli szkolenia, na których to dokładnie sprawdzono ich umiejętności teoretyczne i praktyczne.

Dodatkowo centra poddawane są cyklicznym audytom wykonanym przez zespół wsparcia technicznego Samsung. Nieoceniony jest tu także benefit w postaci darmowej wymiany baterii do wymiany ekranu dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy serii S, Note oraz Z i Fold.

W dzisiejszych czasach ważna jest też ekopostawa firmy. Na tym polu Samsung również wykazuje się dużym zaangażowaniem, choćby z uwagi = dbałość o utylizację elektroodpadów i przedłużanie żywotności wykorzystywanych materiałów.

Na koniec i na potwierdzenie powyższego – najlepszą rekomendację jakości usług w autoryzowanych centrach serwisowych Samsung wystawili w tym roku klienci, którzy z nich korzystają. Serwisy Samsung zostały odznaczone Gwiazdą Jakości Usługi. To wyróżnienie przyznawane co roku firmom za stosowane standardy jakości usług na podstawie wyników badania satysfakcji klientów.


Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu