Seriale

Pierwszy serial HBO już dostępny na Netflix! Ale jest haczyk...

Błażej Wojciechowski
Pierwszy serial HBO już dostępny na Netflix! Ale jest haczyk...
0

Zawirowania w świecie platform VOD trwają w najlepsze. Do tego że ich katalogi lubią się zmieniać i przetasowywać dość regularnie — wszyscy przywykliśmy. Ale do tego że tytuły z katalogu HBO trafiają do konkurencji? To zupełna nowinka. Ale tak, oczy was nie mylą. Wybrane seriale HBO zaczynają już trafiać na platformę Netflix!

Seriale HBO na Netflix stają się faktem!

O tym że seriale HBO mogą trafić na Netflix mówiło się już od jakiegoś czasu. Dotychczas jednak były to w dużej mierze plotki i przypuszczenia, a w temacie niewiele się działo. Aż do teraz, kiedy serial "Niepewne" oficjalnie wskoczył do katalogu amerykańskiego Netflixa. Tym samym mamy pewność, że umowa między gigantami streamingowymi - Netfliksem i Warner Bros. faktycznie stała się faktem. Zanim jednak zaczniecie szukać pilota by pełni radości wskoczyć do krainy binge-watchingu, muszę ostudzić wasz zapał. Na tę chwilę umowa to obejmuje rynek amerykański, a seria nie jest dostępna w Polsce. Czy jeszcze?

Seriale HBO na Netflix. Jakie serie się pojawią?

Wśród serii które mają wskoczyć do katalogu giganta VOD zaliczać się będą tak mocne pozycje jak "Sześć stóp pod ziemią", "Kompania braci" czy "Pacyfik". I choć brzmi to bajecznie, to na tę chwilę... nic jeszcze nie wiadomo na temat ich potencjalnej obecności w Polsce. Trudno to wykluczyć, ale jak widzieliśmy przez lata — zawirowanie z licencjami potrafi być wyjątkowo zagmatwane i trudno to wszystko rozsupłać. Wystarczy choćby wspomnieć kuriozalną sytuację, gdy "House of Cards" nie był dostępny na polskim Netfliksie gdy usługa zadebiutowała na naszym rynku. Dlaczego? Bo prawa do niej miała jedna ze stacji telewizyjnej!

Mimo wszystko gołym okiem widać ogromne zmiany, które zachodzą w Warner Bros. Jak daleko będą one zachodziły — o tym przekonamy się dopiero w niedalekiej przyszłości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news