Seriale

Gwiezdne Wojny potrzebowały aktorskich seriali i nareszcie się ich doczekamy

Konrad Kozłowski
Gwiezdne Wojny potrzebowały aktorskich seriali i nareszcie się ich doczekamy
3

Premiera pierwszego aktorskiego serialu Star Wars na Disney+ nadchodzi wielkimi krokami, a to nie jedyna dobra wiadomość, bo fani Gwiezdnych Wojen mają coraz więcej powodów do radości.

The Mandalorian - nie widzieliśmy serialu, a juz powstaje 2. sezon

Znaleźliśmy się w dość nietypowej sytuacji, bo wyczekując na jakiekolwiek obszerniejsze materiały z The Mandalorian niż pojedyncze fotografie, Disney podejmuje decyzję o nakręceniu 2. sezonu serialu. Ten opowiadać będzie o łowcy nagród, który przemierza galaktyki starając się oddalić od Nowej Republiki i obowiązującego w niej prawa. Wszystko rozgrywa się po wydarzeniach z VI epizodu pt. Powrót Jedi, w którym nastąpił upadek Imperium. Główną rolę w serialu gra Pedro Pascal, którego niedawno można było oglądać w filmie Netfliksa pod tytułem Potrójna granica. Obsadę uzupełniają: Giancarlo Esposito, Nick Nolte, Gina Carano jako Cara Dune, Emily Swallow, Werner Herzog, Omid Abtahi oraz Carl Weathers jako Greef Carga.

Seriale aktorskie Star Wars – jakie mogą powstać? Czasy KOTOR-a brane pod uwagę

Odcinki powstawały pod okiem doświadczonych reżyserów, jak Dave Filoni (Star Wars: The Clone Wars i Star Wars Rebels), który nakręcił 1. odcinek,  Rick Famuyiwa (Dope); Bryce Dallas Howard, Deborah Chow (Jessica Jones) i Taika Waititi (Thor: Ragnarok). Efekty są najwyraźniej na tyle dobre, że po wstępnych seansach tego, co udało się do tej pory przygotować, Disney dało zielone światło na rozpoczęcie prac nad 2. sezonem, do którego Jon Favreau (producent wykonawczy) pisze już scenariusz. A to nie koniec zaskakujących wieści, bo nieoficjalnie mówi się, że podobna ekipa będzie pracować nad innym serialem aktorskim w świecie Gwiezdnych Wojen, który opowie o Cassianie Andorze - jego pamiętamy z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Ten projekt to jednak spora tajemnica, bo na jego temat nie wiemy jeszcze zbyt wiele, a Disney i Lucasfilm niechętnie dzielą się szczegółami na tym etapie.

The Mandalorian - czy obejrzymy w Polsce

Na pierwszy zwiastun The Mandalorian (już ten oficjalny, a nie nagrany telefonem podczas Star Wars Celebraion) zaczekamy zapewne jeszcze kilka, może kilkanaście tygodni, bo premiera serialu zaplanowana jest na 12 listopada. Oczywiście odcinki pojawią się na serwisie Disney+, co budzi pytania o dostępność produkcji w Polsce, skoro do tej pory nie poznaliśmy konkretnej daty debiutu platformy nad Wisłą. Nie nastąpi to zbyt szybko, to pewne, ale oczekiwanie na serial będzie ciągnęło się niemiłosiernie. To mało prawdopodobne, ale nie jest niemożliwe, by Disney odsprzedało prawa do dystrybucji serii innemu podmiotowi, zanim nie uruchomi Disney+ na terenie Polski. Pytanie o to, który z serwisów miałby nabyć takie prawa i na jak długo, pozostanie jeszcze długo bez odpowiedzi.

Lord Vader w fanowskim serialu Star Wars przebija (niemal) wszystko, co zrobił Disney

Innym ze scenariuszy jest emisja serialu na jednym z kanałów Disney, co nie byłoby wcale takim złym rozwiązaniem, bo moglibyśmy liczyć na rychłą premierę serialu w Polsce. To nie pokrywa się jednak z założeniami firmy, według których Disney+ ma być silną konkurencją dla pozostałych graczy na rynku VOD, a nieobecność na tak wielu rynkach już na starcie i zaprzeczające dotychczasowym działaniom kroki byłyby co najmniej dziwne.

Źródło, zdjęcia: collider.com

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu