Seriale

Gorące lato na Netfliksie trwa. Wiemy, kiedy zobaczymy 2. sezon świetnego Mindhuntera

Weronika Makuch
Gorące lato na Netfliksie trwa. Wiemy, kiedy zobaczymy 2. sezon świetnego Mindhuntera
5

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Mindhuntera! Juz niedługo na Netfliksie pojawi się kolejny sezon

Mindhunter to serial kryminalny, który możemy oglądać dzięki Netfliksowi. Pierwszy sezon pojawił się na platformie w 2017 roku i został bardzo ciepło przyjęty przez widzów i krytyków. Po dwóch latach nadchodzą kolejne odcinki. Wedle oficjalnych informacji nowy sezon będziemy mogli zobaczyć już 16 sierpnia - oczywiście nadal na Netfliksie.

Drugi sezon Mindhuntera pojawi się 16 sierpnia

Po raz kolejny fani będą mieli okazję śledzić losy ulubionych agentów. W rolach głównych zobaczymy Johnatana Groffa (Spojrzenia, Odruch serca), Holta McCallanyea (Siła i honor, Sully) oraz Hannah Gross (Grzesznica, Chyba że). Producentem wykonawczym i reżyserem ponownie został David Fincher (Podziemny krąg, Siedem). Co ciekawe, to właśnie Fincher pierwszy zdradził informację na temat nadchodzącego sezonu, a dopiero potem potwierdził ją Netflix. Jakkolwiek jednak wiadomość miałaby się nie rozprzestrzeniać - jest pewna.

Recenzja MINDHUNTER – umysł mordercy jak na dłoni w serialu Netflix

Akcja drugiego sezonu będzie osadzona między 1979 a 1981 rokiem, czyli kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Głównym tematem sezonu ma być próba złapania seryjnego mordercy dzieci. Mężczyzna grasował w Atlancie i zamordował 28 Afroamerykanów. Zabójcę ostatecznie złapał agent FBI John E. Douglas, który ma być inspiracją dla postaci agenta Holdena Forda. Fincher w rozmowie z Billboardem zachwycał się ścieżką dźwiękową, która będzie towarzyszyła najnowszym odcinkom serialu. Zapewnił, że fani będą mieli okazję usłyszeć wiele afrykańsko-amerykańskiej muzyki. Dźwięki mają ewoluować, wspierać sobą wydarzenia z serialu i budować niezapomniane napięcie.

Fincher powróci z czarno-białym filmem dla Netfliksa – jest na co czekać!

Narracja serialu ma ulec modyfikacjom. Czasy, w których odbywa się drugi sezon, różnią się znacznie od tych z pierwszego. Na początku lat 80. całkowicie inaczej patrzono na seryjnych morderców. Przede wszystkim istnieli już w ogólnej świadomości. Na pewno w Mindhunterze nie zabraknie jednak ciekawych śledztw oraz rozbiórki charakterów zabójców na czynniki pierwszej pod kątem psychologicznym. Nie znamy jeszcze oficjalnej liczby odcinków najnowszego sezonu. Autor książkowego Mindhuntera wspominał o 8 (w pierwszym sezonie było ich 10), ale ta informacja nie została jeszcze potwierdzona. Fani z pewnością trzymają kciuki, aby John E. Douglas jednak nie miał racji. Któż chciałby dostać dwa odcinki mniej? Niedługo z pewnością pojawią się oficjalne wiadomości oraz zwiastun. Zapowiedź Mindhuntera udowadnia, że trafiło nam się naprawdę gorące (nie tylko ze względu na pogodę) lato.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu