6

Futurystyczny serial od Apple coraz mniejszą tajemnicą – znamy fabułę i obsadę „See”

Apple TV
Do tej pory raczej niewiele pisaliśmy o filmach i serialach Apple. Są one na przeróżnych etapach rozwoju i nie wiadomo, ile dokładnie będziemy musieli jeszcze czekać na ich premiery. Ale serial "See" to zdecydowanie jeden z najciekawszych pomysłów, a wiemy o nim coraz więcej -znamy już fabułę i obsadę!

Nareszcie poznajemy tak wyczekiwane szczegóły na temat serialu produkowanego na zamówienie Apple o tytule „See”. Wcześniej wiedzieliśmy tylko, że będzie to produkcja science-fiction, nakręcona z rozmachem, a jej akcja będzie rozgrywać się w przyszłości. Niewiele, prawda? Na całe szczęście dorzucając do tego informacje, że powstanie 8 odcinków, które nakręci Francis Lawrence („Czerwona jaskółka”, „Igrzyska śmierci: Kosogłos”, „Jestem legendą”), a scenariusz napisze Steven Knight („Niewidoczni”, „Peaky Blinders”, „Dziewczyna w sieci pająka”), wiemy już więcej. A co z fabułą i obsadą?

„See” – futurystyczny serial Apple z rozmachem. Fabuła i obsada

„See”, jeden z wielu seriali Apple, będzie opowiadać o przyszłości, w której ludzkość straciła zmysł wzroku. Ci, którym udało się przetrwać mogą polegać tylko na pozostałych zmysłach: na słuchu, węchu i dotyku. W takich okolicznościach na świat przyjdą bliźniaki mogące widzieć, co wprowadzi chaos w nowym porządku. Oczyma wyobraźni już teraz potrafię zobaczyć wysokobudżetową produkcję tego rodzaju, a na tym nie koniec dobrych wiadomości.

aquaman jason momoa

Jason Momoa jako Aquaman (fot. Warner Bros.)

Hollywood Reporter potwierdził, że na udział w serialu zgodził się bowiem Jason Momoa, który wcześniej zagrał między innymi w serialach „Frontier”, „Gra o tron” i wciela się w Aquamana w „Lidze sprawiedliwości” oraz w mającym premierę tego roku solowym filmie „Aquaman” (zwiastun). W serialu „See” zagra postać zwaną Baba Voss – nieustraszonego wojownika, lidera i obrońca.

Najnowszymi nabytkami są jednak Yadira Guevara-Prip i Nesta Cooper. Pierwsza z nich wcieli się w młodą wojowniczkę Bow Lion, natomiast druga zagra „dumną i zdeterminowaną córkę” o imieniu Haniwa. To pozwala sugerować, że świat bez wzroku będzie przypominać czasy plemienne. Takie sci-fi nie będzie jednak dla aktorek kompletnie obcym tematem – obydwie zagrały w serialu „Supernatural” („Nie z tego świata”). Oprócz tego, Guevara-Prip wystąpiła wcześniej w serialu „Mad Dogs” Amazonu, natomiast Cooper w „Travelers” Netfliksa oraz „#RealityHigh”. Miewała też epizodyczne role w „Supergirl”, „Heroes Reborn” oraz „The Magicians”.

Serial „See” otrzymał od razu zamówienie całą serię, co oznacza, że prace trwają nie tylko nad odcinkiem pilotażowym, lecz całą ósemką. Data premiery? Wspomina się o 2019 lub dopiero 2020.