Apple

Futurystyczny serial od Apple coraz mniejszą tajemnicą - znamy fabułę i obsadę "See"

Konrad Kozłowski
6

Do tej pory raczej niewiele pisaliśmy o filmach i serialach Apple. Są one na przeróżnych etapach rozwoju i nie wiadomo, ile dokładnie będziemy musieli jeszcze czekać na ich premiery. Ale serial "See" to zdecydowanie jeden z najciekawszych pomysłów, a wiemy o nim coraz więcej -znamy już fabułę i obsadę!

Nareszcie poznajemy tak wyczekiwane szczegóły na temat serialu produkowanego na zamówienie Apple o tytule "See". Wcześniej wiedzieliśmy tylko, że będzie to produkcja science-fiction, nakręcona z rozmachem, a jej akcja będzie rozgrywać się w przyszłości. Niewiele, prawda? Na całe szczęście dorzucając do tego informacje, że powstanie 8 odcinków, które nakręci Francis Lawrence ("Czerwona jaskółka", "Igrzyska śmierci: Kosogłos", "Jestem legendą"), a scenariusz napisze Steven Knight ("Niewidoczni", "Peaky Blinders", "Dziewczyna w sieci pająka"), wiemy już więcej. A co z fabułą i obsadą?

"See" - futurystyczny serial Apple z rozmachem. Fabuła i obsada

"See", jeden z wielu seriali Apple, będzie opowiadać o przyszłości, w której ludzkość straciła zmysł wzroku. Ci, którym udało się przetrwać mogą polegać tylko na pozostałych zmysłach: na słuchu, węchu i dotyku. W takich okolicznościach na świat przyjdą bliźniaki mogące widzieć, co wprowadzi chaos w nowym porządku. Oczyma wyobraźni już teraz potrafię zobaczyć wysokobudżetową produkcję tego rodzaju, a na tym nie koniec dobrych wiadomości.

Jason Momoa jako Aquaman (fot. Warner Bros.)

Hollywood Reporter potwierdził, że na udział w serialu zgodził się bowiem Jason Momoa, który wcześniej zagrał między innymi w serialach "Frontier", "Gra o tron" i wciela się w Aquamana w "Lidze sprawiedliwości" oraz w mającym premierę tego roku solowym filmie "Aquaman" (zwiastun). W serialu "See" zagra postać zwaną Baba Voss - nieustraszonego wojownika, lidera i obrońca.

Najnowszymi nabytkami są jednak Yadira Guevara-Prip i Nesta Cooper. Pierwsza z nich wcieli się w młodą wojowniczkę Bow Lion, natomiast druga zagra "dumną i zdeterminowaną córkę" o imieniu Haniwa. To pozwala sugerować, że świat bez wzroku będzie przypominać czasy plemienne. Takie sci-fi nie będzie jednak dla aktorek kompletnie obcym tematem - obydwie zagrały w serialu "Supernatural" ("Nie z tego świata"). Oprócz tego, Guevara-Prip wystąpiła wcześniej w serialu "Mad Dogs" Amazonu, natomiast Cooper w "Travelers" Netfliksa oraz "#RealityHigh". Miewała też epizodyczne role w "Supergirl", "Heroes Reborn" oraz "The Magicians".

Serial "See" otrzymał od razu zamówienie całą serię, co oznacza, że prace trwają nie tylko nad odcinkiem pilotażowym, lecz całą ósemką. Data premiery? Wspomina się o 2019 lub dopiero 2020.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu