Seriale

Już w najbliższy weekend “Polityka” Vegi w rozszerzonej, serialowej, formie

Kamil Świtalski
4

Premiera rozszerzonej wersji "Polityki" Patryka Vegi już w najbliższy weekend. Gdzie obejrzeć serial?

"Polityka" Patryka Vegi to jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Jak lwia część filmów autora — ten również zgromadził w kinach nieprzyzwoicie wiele widzów. Przy jego premierze nie brakowało też kontrowersji, ale nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Blisko dwa miliony widzów to dopiero początek, bo już niebawem rozszerzona wersja filmu, podane w formie odcinków, trafi na antenę CANAL+.

Zobacz też: Vega bierze się za kolejną polską świętość. Po lekarzach i politykach przyszła kolej na… piłkarzy

Serial "Polityka" obejrzymy na CANAL+. Premiera już 21. grudnia o godzinie 21:00

Dwuodcinkową wersję tej historii obejrzymy już w najbliższy weekend. 21 i 22 grudnia o godzinie 21:00 wyemitowane zostaną obie części rozszerzonej wersji "Polityki". W piątek o godzinie 20:00 kontrowersyjny reżyser odpowie na pytania widzów. Sesja live-chat odbędzie się na facebookowym profilu CANAL+ Polska.

Na potrzeby serialu nakręciliśmy wiele scen, które nie znalazły się w filmie, niektóre wątki zostały znacznie rozbudowane. Zawsze mam poczucie, że format kinowy nakłada na mnie swego rodzaju kaganiec, natomiast serial daje znacznie szersze możliwości wypowiadania się – zaznacza reżyser

Zobacz też: „Polityka” Patryka Vegi: Nowogrodzka pieje z zachwytu nad tym „dziełem”

Nie mam żadnych wątpliwości, że podobnie jak sam film — rozszerzona wersja serialowa także narobi sporo szumu. To w końcu jeszcze więcej tego samego — przy czym jak to zwykle bywa przy tak kontrowersyjnych tematach, jedni będą zachwyceni, inni... wręcz przeciwnie. Jedyną szansą jakiej upatruję na brak awantury w najbliższy weekend jest odwrócenie uwagi od sprawy przez netflixowego Wiedźmina. Ten debiutuje już w najbliższy piątek. To będzie gorący weekend dla seriali.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu