Seriale

A jednak Michał Żebrowski wystąpi w Wiedźminie od Netfliksa! I to w jakiej roli!

Kamil Świtalski
3

Serial Wiedźmin od Netflixa doczeka się polskiego dubbingu oraz lektora. Wiemy już kto wcieli się w głównych bohaterów!

Serial Wiedźmin, ten pierwszy — polski — ma swoje wierne grono fanów, którzy spoglądają na niego z lekkim przymrużeniem oka i ogromną dawką nostalgii. I choć wiadomo że nie miał on nic wspólnego z wymarzoną adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego, to po dziś dzień dyskutuje się na jego temat... dużo. A Geralt dla niektórych jest tylko jeden i nie jest nim Henry Cavill, a Michał Żebrowski. Fajnie się składa — bo netflixowy serial ma szansę zadowolić fanów obu wcieleń Geralta!

Michał Żebrowski w polskim dubbingu netflixowego serialu Wiedźmin

Serial Wiedźmin na Netflixie doczeka się nie tylko polskich napisów, ale także dwóch polskich ścieżek audio — lektora oraz dubbingu. Dowiedzieliśmy się co nieco na temat polskiego dubbingu serialu — wiemy kto wcieli się w główne role. Polskiego głosu Geraltowi udzieli pierwszy polski Wiedźmin — Michał Żebrowski. Yennefer przemówi głosem Justyny Kowalskiej, Ciri Natalii Smagackiej, a Jaskier — Marcina Franca. Z powyższego trailera wynika też, że lektorem zostanie Piotr Borowiec, którego prawdopodobnie doskonale znacie, chociażby z Gry o Tron.

Nie mogę się już doczekać fali niepochlebnych opinii — bo kto poważny ogląda seriale z dubbingiem. Prawdopodobnie szybko pojawi się wiele opinii, że TYLKO ORYGINALNE GŁOSY MAJĄ SENS. Na szczęście tym razem nie trzeba krzyczeć i się awanturować, bo wybór jest — i każdy może sam zadecydować jak chce zapoznać się z serialem. Chociaż... może fani polskiego serialu Wiedźmin będą zadowoleni, ale ci dla których Geralt zawsze mówił głosem Jacka Rozenka (bo wiecie, to przecież opowieść na podstawie popularnych gier wideo) — już nie do końca. Przydałaby się czwarta opcja ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu