seriale

Kultowy serial lat 90 - ALF powróci!

KK
Konrad Kozłowski
5

Pamiętacie przemiłego, choć odrobinę złośliwego kosmitę o imieniu ALF? Starsi czytelnicy na pewno go kojarzą, ci młodsi mogli o nim kiedyś usłyszeć. Dla wszystkich mam jednak dobre wieści - hit telewizji z lat '80 powróci na ekrany!

Choć serial "ALF" był emitowany w latach 1986-1990 przez stację NBC, która go wyprodukowała, to do Polski dotarł dopiero w 1991 roku za sprawą Telewizji Polskiej. Emisje na TVP 1 nie były jedynymi, ponieważ później "ALF-a" można było oglądać również na innych kanałach: TVN7, Polsacie czy RTL7, który już nie nadaje. Zawsze darzyłem go sporą sympatią i wiem, że nie byłem jedynym fanem przyjaznego kosmity. W czasach, gdy produkcje sci-fi wzbudzały spore emocje i rządził "E.T.", taki familijny serial świetnie wpasowywał się w oczekiwania widzów.

Hitowy serial ALF powróci w nowej odsłonie

Serial "ALF" skupiał się na tytułowej postaci kosmity z planety Melmac. Naprawdę nazywał się Gordon Shumway, ale zyskał przydomek będący akronimem frazy "Alien Life Form", czyli "obca forma życia". O jego przygodach w domu rodziny Tannerów opowiadało w sumie aż 99 odcinków. Wszystko rozpoczęło się od kraksy jego statku, który rozbił się w garażu przylegającym do mieszkania Tannerów. Alf miał wiele charakterystycznych cech - jego ciało było pokryte niemal w całości futrem, uwielbiał zjadać koty i posiadał osiem żołądków. Przez swoją obecność wpędzał niejednokrotnie w niemałe tarapaty członków rodziny Tannerów: ojca Williego, matkę Kate, syna Briana i córkę Lynn.

Jak donosi serwis ComingSoon.net, w grę wchodzi tylko i wyłączenie reboot całej serii. Stacja NBC poszukuje bowiem kogoś na stanowisko scenarzysty, który stanie na czele zespołu nowej wersji serialu. Niewykluczone, że w rolę Alfa - kierując kukłą i podkładając głos - ponownie wcieli się Paul Fusco, który już rzekomo wielokrotnie starał się przywrócić tę postać na ekrany. Także w formie pełnometrażowego filmu, który miał powstawać w 2012 we współpracy z Sony Pictures. W scenach, gdzie Alfa można było oglądać w pełnej krasie, występował aktor Mihaly Meszaros, który zmarł w 2016 roku.

ALF - Ciąg dalszy który nie nastąpił

Pomimo, że ostatni z wyemitowanych odcinek zawierał dopisek "ciąg dalszy nastąpi", to do nakręcenia nowych epizodów nigdy nie doszło. Postać Alfa przewijała się później w wielu innych produkcjach, między innymi serii animowanej będącej prequelem do serialu, czy serii komiksów wydawanych przez cztery lata. Alf gościł też w innych seriach, jak "The Simpsons", "Blossom" i "Hollywood Squares".

Trudno powiedzieć, jak miałaby wyglądać nowa odsłona "ALF-a" i na ile byłaby zgodna z tym, co już mieliśmy szansę oglądać. Nie mniej, z chęcią ujrzałbym go ponownie na ekranie, o ile zachowany zostałby klimat oryginału.

Grafiki: SyFy.com, ATM Rozrywka.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: