Ciekawe strony

Screentoaster - czyli screencasty online w 5 minut!

Grzegorz Marczak
Screentoaster - czyli screencasty online w 5 minut!
13

Właśnie dostałem odpowiedz na prośbę o dostęp do serwisu Screentoaster.com, w skrócie można określić ten serwis jako onlinową nagrywarkę screencastów czyli nagrywamy to co w danej chwili robimy na naszym pulpicie. Do nagrania nie potrzebujemy, żadnej dodatkowej aplikacji wszystko załatwiane jest prz...

Właśnie dostałem odpowiedz na prośbę o dostęp do serwisu Screentoaster.com, w skrócie można określić ten serwis jako onlinową nagrywarkę screencastów czyli nagrywamy to co w danej chwili robimy na naszym pulpicie. Do nagrania nie potrzebujemy, żadnej dodatkowej aplikacji wszystko załatwiane jest przez Screentoaster.

Po nagraniu filmu możemy do niego dołączyć dźwięki oraz napisy, ważne jest aby dodać te elementy jeszcze przed publikacją ponieważ później nie mamy już możliwości ich edycji (ma być to udostępnione po oficjalnym otwarciu systemu).

Zrobiłem testowe nagranie i muszę przyznać, że efekt końcowy jest całkiem zadowalający. Nagrałem krótki Screencast, dograłem do niego komentarz "dźwiękowy" i opublikowałem. Wszystko zajęło mi 5 minut a obsługa całego procesu była banalnie prosta.


Polecam sprawdzenie video w fullscreen

Oczywiście w chwili obecnej serwis zawiera jeszcze dość sporo niedociągnięć, przede wszystkim nie można jednocześnie nagrywać obrazu i dźwięku (dodaje się go później). Po drugie po opublikowaniu nie możemy już nic w nagraniu zmienić. Dodawanie napisów do filmu trzeba poćwiczyć zanim się do tego go przyzwyczaimy.

System podczas nagrywania nie pozwala nam też wybrać rozdzielczości (możemy wybrać jedynie obszar nagrania) w jakiej będziemy nagrywać, co powoduje że nagrania są dość dużej wielkości. I tutaj jest jeszcze jedne mały problem na chwilę obecną nagrany materiał nie może przekroczyć 20 MB co przekłada się mnie więcej na 5 minut nagrania ale chyba bez dodawania dźwięków.

Tak więc Screentoaster prezentuje się naprawdę ciekawe - mam nadzieję, że wady o których wspomniałem zostaną usunięte przed oficjalnym startem serwisu. Moim zdaniem pomysł na serwis nagrywający i jednocześnie udostępniający screencasty jest bardzo fajny i muszę przyznać, że bardzo dobrze zrobiony jeśli chodzi o prostotę obsługi.

Moim pomysłem na korzystanie z tego serwisu jest nagrywanie recenzji nowych startupów - w 2-3 minutowym materiale można pokazać i powiedzieć bardzo dużo.

PS. Jeśli ktoś chce zaproszenie to można o nie poprosić pod adresem screentoaster.com/register - w moim przypadku kod do rejestracji przyszedł następnego dnia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu