Ciekawe strony

Karaoke w sieci czyli coś na sylwestra

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Karaoke w sieci czyli coś na sylwestra
1

Choć dopiero nadchodzą święta, to wielu z nas myśli już o sylwestrze. Każdy z nas, kto podejmuje się organizacji imprezy we własnym domu, musi zapewnić swoim gościom wystarczające atrakcje tak, aby sylwester nie okazał się stypą. Jedną z świetnych form spędzania ostatnich godzin mijającego roku, moż...

Choć dopiero nadchodzą święta, to wielu z nas myśli już o sylwestrze. Każdy z nas, kto podejmuje się organizacji imprezy we własnym domu, musi zapewnić swoim gościom wystarczające atrakcje tak, aby sylwester nie okazał się stypą. Jedną z świetnych form spędzania ostatnich godzin mijającego roku, może się okazać karaoke, w którego przeprowadzeniu pomóc może serwis The KARAOKE Channel.

Omawiany przeze mnie serwis to aplikacja flashowa, pozwalająca odgrywać zgromadzone w bazie serwisu piosenki z wyświetlanym tekstem. Baza utworów jest całkiem spora choć nie wszystkie znane "kawałki" w niej znajdziemy. W związku ze zbliżającymi się świętami, znajdziemy jednak klasyczne "Jingle Bells".

The KARAOKE Channel umożliwia również nagrywanie naszych występów za pomocą posiadanego mikrofonu. Nagrania takie jeśli upublicznimy, podlegać będzie ocenie innych użytkowników serwisu. Jeśli będziemy mieli odrobinę szczęścia, trafimy do "Top rated recordings".

Odtwarzacz utworów jest bardzo rozbudowany. Umożliwia on między innymi regulowanie parametrów mikrofonu, włączenie lub wyłączenie oryginalnej ścieżki wokalnej czy też uruchomienie go w trybie pełnoekranowym. The KARAOKE Channel umożliwia także przeszukiwanie bazy utworów w poszukiwaniu interesujących nas piosenek, których według serwisu jest obecnie 4152.

Serwis udostępnia utwory w pełni legalnie, dzięki wykupionym licencjom wytwórni muzycznych. Nie ma jednak róży bez kolców, gdyż pełny dostęp do ponad 4 tysięcy utworów znajdujących się w bazie jest płatny. Darmowa oferta umożliwia odtworzenie około 200 piosenek. Myślę jednak, że jeśli ktoś jest naprawdę zapalonym miłośnikiem karaoke, wykupi sobie jeden z oferowanych abonamentów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zabawarozrywka