Antyapps

Poradnik: jak wyciszyć iPhone bez użycia fizycznych przycisków?

A
Antyapps
0

Urządzenia Apple mają opinię naprawdę wytrzymałych i solidnych konstrukcji -- no, przynajmniej tak długo, jak nie mówimy o pękających przy upadkach ich szklanych elementach. Zdarza się jednak, że któryś z tych niewielu fizycznych przycisków czy przełączników odmawia posłuszeństwa. Jak aktywować...

Urządzenia Apple mają opinię naprawdę wytrzymałych i solidnych konstrukcji -- no, przynajmniej tak długo, jak nie mówimy o pękających przy upadkach ich szklanych elementach. Zdarza się jednak, że któryś z tych niewielu fizycznych przycisków czy przełączników odmawia posłuszeństwa. Jak aktywować lub dezaktywować tryb cichy, gdy zatnie nam się, albo najzwyczajniej w świecie zepsuje, przeznaczony do tego przycisk? Czy bez naprawy nie mamy szans na powrót dźwięków? Niekoniecznie -- jest opcja obejścia tego problemu, choć nie jest ona tak oczywista, jak mogłoby się zdawać wszystkim twierdzącym, że sprzęty Apple to królestwo intuicyjności.

Pierwszym miejscem gdzie sam poszukiwałem odpowiedniej opcji, były ustawienia dźwięków -- tam bowiem znajdziemy pasek z poziomem głośności, muzyką która będzie rozbrzmiewać, czy ustawieniami wibracji. Ani słowa o trybie cichym. Jak włączyć lub wyłączyć tryb cichy bez skorzystania z dedykowanego mu klawisza? Z pomocą przyjdzie nam funkcja Assistive Touch, która wcale tak oczywistą nie jest -- bo nie należy do specjalnie oczywistych i często używanych przez użytkowników sprzętów z nadgryzionym jabłkiem.

  1. Wejdź w Ustawienia;
  2. Następnie skorzystaj z opcji Ogólne;
  3. Kolejnym krokiem jest przejście do sekcji Assistive Touch;
  4. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z tej funkcji nie korzystacie, dlatego niezbędna będzie jej aktywacja;
  5. Teraz na ekranie widzicie dodatkowy obiekt — półprzeźroczysty, zaokrąglony kwadrat. Wybierając go — aktywujecie podręczne menu z zestawem kategorii. Nas jednak dzisiaj interesować będzie Urządzenie;
  6. Kolejny widok to dostępne na ekranie wirtualne wersje odpowiedników przycisków, które umieszczone są na obudowie urządzenia -- od regulacji głośności, przez blokadę na Wyciszaniu kończąc. I to właśnie komendy Wyciszanie oraz Wyłącz wyciszanie (w zależności od stanu w którym znajduje się urządzenie) odpowiedzialne są za włączanie i wyłączanie Trybu Cichego bez użycia specjalnych, fizycznych klawiszy.

Jeżeli nie planujecie korzystać więcej z Asisstive Touch, to możecie już teraz dezaktywować dostęp do specjalnego okienka pełnego skrótów i funkcji. Jeżeli jednak uznacie, że funkcja może okazać się przydatną na co dzień -- bez problemu możecie ją zostawić aktywowaną, a gdy wywołująca ją ikona będzie wam przeszkadzać na ekranie, to spokojnie -- możecie ją dowolnie przenosić w jego obrębie za pomocą prostego gestu.

Na koniec zapraszam serdecznie do zapoznania się z innymi poradnikami którymi dla Was przygotowaliśmy -- zdradzamy w nich m.in. jak szybko usunąć muzykę z iPhone'a czy jak przenieść muzykę ze Spotify na kartę SD.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: