Moje przemyślenia

Samsung zapowiada kamerę z Androidem, a Apple szykuje się do zbanowania niektórych urządzeń koreańskiego producenta

MK
Marcin Kamiński
35

Coraz goręcej robi się wokół firm Samsung i Apple, które walczą ze sobą za pomocą patentów. Podczas gdy Apple, po wygraniu dużego odszkodowania, szykuje się do zakazania sprzedaży niektórych urządzeń koreańskiego producenta na terenie Stanów Zjednoczonych, Samsung zapowiada całkowitą nowość w swojej...

Coraz goręcej robi się wokół firm Samsung i Apple, które walczą ze sobą za pomocą patentów. Podczas gdy Apple, po wygraniu dużego odszkodowania, szykuje się do zakazania sprzedaży niektórych urządzeń koreańskiego producenta na terenie Stanów Zjednoczonych, Samsung zapowiada całkowitą nowość w swojej ofercie – kamerę Galaxy S wyposażoną w system operacyjny Android. Jest to, po zapowiedzianym kilka dni temu Nikonie Coolpix S800c, kolejny aparat z Androidem. Różnica polega jednak na tym, że Nikon korzysta z systemu w wersji 2.3, a Samsung z najnowszej edycji 4.0.

Samsung na zbliżających się i mających odbyć w Berlinie targach IFA planuje prezentację nowego urządzenia. Mowa o kamerze cyfrowej wyposażonej w system operacyjny Android 4.0 (Ice Cream Sandwitch). Wedle przedpremierowych zapowiedzi kamera ma dysponować matrycą 16 megapixeli oraz ekranem o przekątnej 4.8 cala. Design całej kamery zaczerpnięty został ze znanego wszystkim Galaxy S III, dzięki czemu obydwa te urządzenia są ze sobą spójne pod względem wyglądu.

Samsung planuje zaimplementowanie w kamerę modułu do połączeń z siecia komórkową, co służyć będzie do przesyłania wykonanych za pomocą urządzenia zdjęć do takich sieci społecznościowych jak Facebook czy Instagram. Komputer nie będzie zatem już konieczny do dzielenia się wykonanymi zdjęciami, za pomocą kamery Samsunga nie wykonamy jednak tradycyjnego połączenia telefonicznego.

Podczas gdy Samsung przygotowuje się do uruchomienia produkcji nowej kamery, jej konkurent – firma Apple – szykuje się do poważnego ataku z wykorzystaniem patentów. Już niebawem rozpatrzone przez sąd maja być wnioski Apple o zakazanie sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych takich urządzeń Samsunga jak Galaxy S II czy Galaxy Tab 10.1.

Źródło obrazka: 1.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSamsung