Samsung

Samsung zaatakuje rynek wearables okrągłym smartwatchem

Jakub Szczęsny
Samsung zaatakuje rynek wearables okrągłym smartwatchem
6

Cóż, jak chodzi o technologie ubieralne, to zdecydowanie "jestem jaroszem". Szczerze, to jakoś mnie to nie kręci. Zegarek ma być zegarkiem, a nie przedłużeniem smartfona. Kreowanie potrzeb na siłę wielokrotnie już na Antywebie piętnowałem i w dalszym ciągu uważam, że większość ubieralnych urządzeń t...

Cóż, jak chodzi o technologie ubieralne, to zdecydowanie "jestem jaroszem". Szczerze, to jakoś mnie to nie kręci. Zegarek ma być zegarkiem, a nie przedłużeniem smartfona. Kreowanie potrzeb na siłę wielokrotnie już na Antywebie piętnowałem i w dalszym ciągu uważam, że większość ubieralnych urządzeń to pompowanie technologii mobilnych nad wyrost. Zdania nie zamierzam zmienić.

Samsung natomiast mądrze zachowuje się na rynku i dalej zamierza przeć w technologie ubieralne. Moje zdanie w tej kwestii jest nieważne, liczy się to, czego chcą konsumenci. A wychodzi na to, że boom na smartwatche dopiero przed nami. Swojego jeszcze w tej kwestii nie powiedział Apple, który niedługo zapewne wypuści na rynek Watcha. Po tym spodziewam się prawdziwego boomu na tego typu urządzenia.

Nie jest tajemnicą, że te technologie ubieralne, które widzieliśmy dotychczas jakoś nie bardzo pasowały do konepcji "smartwatcha idealnego". Albo były to przerośnięte i mało przypominające zegarki elementy ubioru, albo nie było widać w nich nic nadzwyczajnego - po prostu kopiowały funkcje telefonu i co najgorsze, nie można było się obejść bez dedykowanego rozwiązaniu smartfona. W związku z tym, że Samsung nie chce pozostać w tyle, ciężko pracuje nad kolejnym smartwarchem, który jak na razie nazywa się "Orbis". Ma to związek z budową samego urządzenia, którego koperta będzie wyglądać tak, jak na prawdziwy zegarek przystało. Premiera już na MWC.

Orbis powinien być dużo ładniejszy od tego, co dotychczas pokazał Samsung. Po pierwsze, pierścień będzie obrotowy, co stwarza większe możliwości nawigowania. Ponadto, będzie on wyposażony w przycisk "w kształcie korony" służący do uruchamiania aplikacji. Jednak Samsung będzie celować głównie w obsługę zegarka głosem, czyli S-Voice będzie bardzo mocno grany w tym sprzęcie.

Cóż, Samsungowi wypada życzyć powodzenie. Moim skromnym zdaniem, będzie mu niesamowicie ciężko konkurować z Watchem od Apple, wokół którego już jest niemały szum w mediach. Zobaczymy, czas pokaże. W każdym razie - zapowiada się ciekawy rok!

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSamsung Gear