Samsung

Nowe, mniejsze urządzenia Samsunga w drodze. Co zobaczymy niebawem?

Jakub Szczęsny
0

Samsung, oprócz swojej niezwykle udanej linii smartfonów Galaxy dzierży w rękach także submarkę Gear, w której zawierają się w urządzenia ubieralne. Wygląda jednak na to, że gigant pozbędzie się Gear na rzecz... ujednolicenia nazewnictwa i wciągniącia również wearables do submarki Galaxy - podobnie jak w przypadku Galaxy Watcha.

Najprawdopodobniej dopiero teraz Samsung jest gotowy na to, aby wydać na rynek kolejne sprzęty wearables - zarejestrowano dwa modele Galaxy Fit: SM-R370 i SM-R375, obydwa wspierające Bluetooth w wersji 5.0. Jeden z nich nazwano "Galaxy Fit e", jak udało się zauważyć w serwisie SamMobile. Nie jest obecnie jasne dlaczego Samsung zdecydował się na takie nazewnictwo: być może ma to związek z tym, że rzeczony model miałby wspierać standard eSIM.

Ale to nie wszystkie mniejsze urządzenia, które szykuje dla nas Samsung. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Gear IconX to całkiem niezłe słuchawki w wykonaniu Samsunga. Ich następcą miały być... Galaxy Buds, które również miałyby wspierać Bluetooth 5.0, a także charakteryzować się pamięcią wewnętrzną o pojemności 8 GB. To bardzo niecodzienne podejście w środowisku nowych technologii - sam jestem niezwykle ciekawy, o co chodzi Samsungowi z tą przestrzenią na dane.

Nie jest jednak dziwne to, że Samsung zamierza zaatakować rynek takimi "pchełkami". Doskonale wiadomo o tym, że Apple pracuje nad drugiej generacji AirPodsami - Galaxy Buds miałyby być odpowiedzią na ofensywę Cupertino w zakresie akcesoriów służących do słuchania muzyki. Kiedy mielibyśmy te urządzenia zobaczyć? Trudno powiedzieć - ale może już w trakcie premiery telefonu Samsung Galaxy S10 (20 lutego) dowiemy się czegoś więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu