Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Samsung testuje ekrany Super AMOLED HD Plus w urządzeniach z Tizen OS

8

Jednym z głównych zarzutów skierowanych pod adresem Samsunga Galaxy S III jest fakt, że producent wykorzystał w nim matrycę AMOLED z rozwiązaniem PenTile, która generuje nieco mniej wyraźny obraz ze względu na metodę ułożenia pikseli. Podobno matryca tego typu jest bardziej energooszczędna niż ekran...

Jednym z głównych zarzutów skierowanych pod adresem Samsunga Galaxy S III jest fakt, że producent wykorzystał w nim matrycę AMOLED z rozwiązaniem PenTile, która generuje nieco mniej wyraźny obraz ze względu na metodę ułożenia pikseli. Podobno matryca tego typu jest bardziej energooszczędna niż ekran AMOLED o regularnym ułożeniu pikseli. Nie da się jednak ukryć, że produkcja organicznych wyświetlaczy jest trudna, a to z kolei powoduje, że nie zawsze możliwy jest regularny skok technologiczny. Samsung nie rezygnuje jednak z wyświetlaczy o tradycyjnym ułożeniu pikseli. Prowadzone są już nawet testy matryc Super AMOLED HD Plus.

Blog SlashGear poinformował, że w deweloperskich urządzeniach z systemem Tizen OS zastosowane zostały ekrany Super AMOLED HD Plus, czyli posiadające rozdzielczość 720p przy zachowaniu klasycznego układu pikseli. Producentem wspomnianych, modeli deweloperskich jest oczywiście Samsung, który od pewnego czasu wspiera rozwój Tizen jako następcy Bada OS.

Koreański gigant postanowił przeprowadzić test nowych wyświetlaczy, właśnie za pomocą wspomnianych urządzeń. Nie wiemy co prawda, czym motywował się Samsung podejmując taką decyzję, ale myślę, że fakt ten świadczyć może o tym, że Super AMOLED HD Plus wciąż nie jest gotowy do masowej produkcji. Zwiększanie gęstości pikseli w ekranach powoduje komplikacje procesu produkcji.

Możliwe jednak, że oto na podstawie rozwoju serii Galaxy S, zobaczyć możemy jak będzie wyglądał cykl rozwoju i produkcji wyświetlaczy Super AMOLED. Pierwszy model z tej rodziny - Galaxy S, posiadał ekran wykonany w układzie PenTile. Następnie - Galaxy S II otrzymał wyświetlacz Super AMOLED Plus z tradycyjnym układem pikseli. W trzeciej generacji, ponownie wracamy do rozwiązania PenTile.

W związku z powyższym, o ile Samsung nie dokona jakichś znaczących zmian w procesie produkcji ekranów organicznych, możliwe że rozdzielczość wyświetlaczy będzie rosła najpierw w ekranach PenTile.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungTizen