Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Tablety

Interfejs Metro w tablecie z Androidem? Użytkownik forum XDA Developers pokazuje, że można

12

Wiele osób obserwujących rynek urządzeń mobilnych uważa, że mnogość interfejsów użytkownika w Androidzie to negatywna cecha tej platformy. Faktem jest, że czynnik ten wprowadza nadmierne zróżnicowanie w produktach z tym samym systemem. To z kolei prowadzi do, powiedzmy sobie szczerze, pewnego bałaga...

Wiele osób obserwujących rynek urządzeń mobilnych uważa, że mnogość interfejsów użytkownika w Androidzie to negatywna cecha tej platformy. Faktem jest, że czynnik ten wprowadza nadmierne zróżnicowanie w produktach z tym samym systemem. To z kolei prowadzi do, powiedzmy sobie szczerze, pewnego bałaganu. Nie potrafię jednak ocenić tego zjawiska jednoznacznie negatywnie. Dlaczego? Bo w tym całym zamieszaniu, czasem trafi w nasze ręce coś ciekawego.

Na poniższym wideo zobaczyć możecie prezentację skórki, która zmienia typowy interfejs Androida 4.0 w coś na kształt Metro UI znanego z Windows Phone 7 oraz nadchodzącego Windows 8.


http://youtu.be/-E27JN7-KxE

Nie wiem jak według Was, ale według mnie kafelki oraz łączenie aplikacji w grupach, wprowadza na androidowym pulpicie porządek i symetrię, którą ciężko osiągnąć w klasycznym układzie złożonym z ikonek widgetów. Z tego powodu jestem entuzjastą interfejsu Metro.

Twórcą skórki jest użytkownik forum XDA Developers o pseudonimie BroBot175. Projekt jest jeszcze w stosunkowo wczesnej fazie, ale jak mogliście zobaczyć na wideo powyżej, efekty są całkiem ciekawe. Rozwiązanie zawiera nie tylko elementy graficzne Metro UI, ale również gesty znane z dotykowej wersji Windows 8.

Dostępna obecnie wersja jest jak już wspomniałem, wczesną wersją beta, a w związku z tym, posiada jeszcze problemy z wydajnością. Nie mniej, BroBot175 cały czas nad nią pracuje. Już w tej chwili można ją zainstalować na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida 4.0.

Na swojej stronie domowej, autor udostępnia instrukcje dotyczącą instalacji skórki. Aktualnie dostępne są wersje dla Galaxy Tab 10.1 oraz dla pierwszego Asusa Transformera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu