Apple

Samsung stał się głównym producentem ekranów dla dużych iPadów!

Rafał Kurczyński
29

Samsung i Apple są firmami, które przyzwyczaiły nas do swoich częstych potyczek sądowych. Jak się jednak okazuje, niedawna współpraca w postaci produkowania procesorów dla iPhone, iPad oraz iPod Touch stała się idealnym fundamentem pod nowe przedsięwzięcie. Jak donosi Cnet, Samsung w pierwszym kw...

Samsung i Apple są firmami, które przyzwyczaiły nas do swoich częstych potyczek sądowych. Jak się jednak okazuje, niedawna współpraca w postaci produkowania procesorów dla iPhone, iPad oraz iPod Touch stała się idealnym fundamentem pod nowe przedsięwzięcie.

Jak donosi Cnet, Samsung w pierwszym kwartale 2014 roku stał się głównym dostawcą ekranów do (dużych) iPadów. W przeciągu minionych trzech miesięcy, koreański producent sprzedał i dostarczył Apple 5,2 miliona ekranów o przekątnej 9.7' i rozdzielczości 2048x1536 - co naturalnie pokazuje, że są to ekrany typu Retina.

Co ciekawe, niedawni wrogowie zdają się być idealnym przykładem tego, że bronienie swoich poglądów oraz patentów to sprawa honoru, nie raz wymagająca krwawej walki ze swoimi największymi konkurentami.

Patrząc na to z drugiej strony, zdrowa konkurencja nie powinna przekreślać późniejszej współpracy obydwóch korporacji, nawet jeżeli chodzi o produkowanie ekranów do urządzeń, które były powodem wielu sporów rozstrzyganych na salach sądowych na całym świecie - czyżby Apple zrozumiało, że przyjaciół powinno trzymać się blisko, a wrogów jeszcze bliżej?

Jeżeli współpraca wypali, kto wie? Być może Samsung zajmie się produkcją ekranów dla iPada Mini, czy też iPhonów? Wydaje mi się, że Apple nie pchałoby się na siłę do współpracy z Samsungiem, gdyby nie przynosiło to dla firmy odpowiednich korzyści, dlatego też mogę być spokojny o to, że użytkownicy nowych iPadów nie dostaną w dłonie produktów, które będą posiadały beznadziejnie wykonane ekrany dotykowe, psujące się po jakimś czasie - to w końcu Apple.

Co sądzicie o tej całej sytuacji? To było do przewidzenia?

Źródło informacji: Cnet; Grafiki: BusinessInsider; Zdnet;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPadSamsung