Apple

Apple zamierza kupić Beats Audio za 3,2 miliarda dolarów!

Rafał Kurczyński
Apple zamierza kupić Beats Audio za 3,2 miliarda dolarów!
28

Beats Audio - jest to marka założona przez jedną z największych legend Hip-Hopu - DR.DRE i symbolizuje najlepszy sprzęt do słuchania właśnie tego gatunku muzyki - co w praktyce się potwierdza. Po nieudanym romansie z HTC, Apple zapragnęło stać się wyłącznym posiadaczem marki, dlatego też koncern z C...

Beats Audio - jest to marka założona przez jedną z największych legend Hip-Hopu - DR.DRE i symbolizuje najlepszy sprzęt do słuchania właśnie tego gatunku muzyki - co w praktyce się potwierdza. Po nieudanym romansie z HTC, Apple zapragnęło stać się wyłącznym posiadaczem marki, dlatego też koncern z Cupertino złożył raperowi ciekawą propozycję - 3,2 miliarda dolarów!

Na chwilę obecną nie wiadomo, dlaczego Apple pragnie przejąć Beats Audio. Prawdopodobnie chodzi jednak o streaming muzyki, który skutecznie pogryza iTunes i jego przychody. Apple będzie więc chciało na bazie usługi od Beatsy powalczyć o właśnie tę część rynku muzycznego.

Na chwilę obecną, zarząd Beats Audio nie chce komentować informacji opublikowanych przez The Financial Times - my jednak możemy domyślać się, że największy zakup w historii Apple może wiązać się z wygryzaniem konkurencji - Beats Audio pomimo swojej krótkiej obecności na rynku, zdołało zebrać wokół siebie już całe tłumy subskrybentów.

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Tima Cooka, zakup zostanie sfinansowany w połowie następnego tygodnia - pytanie brzmi, czy DR.DRE opłaca się sprzedać szybko dorastające dziecię ciężkiej, długoletniej pracy za tak ogromną sumę? Kto wie, być może Beats Music ma szansę pokonać Spotify?

Edycja

Jak się okazuje, DR.DRE postanowił pokazać nam w starym dobrym stylu, co sądzi o całej sprawie - nie potwierdzając zakupu marki przez Apple, poinformował, że jest pierwszym Miliarderem - raperem, a poniżej ciekawy materiał nagrany z tej właśnie okazji:

 

Źródło: TheVerge; Grafika: iDownloadBlog ;Macofff;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleHTCBeats Audio