Samsung

Samsung sprzedał 4,5 miliona Note'ów 4 w miesiąc. Dużo? Mało?

JS
Jakub Szczęsny
14

O ile mnie czytacie regularnie, wiecie, że akurat serię Note uważam za niedościgniony wzór urządzenia, który można nazwać phabletem. Funkcjonalny rysik, odpowiednio skrojone oprogramowanie, mocne podzespoły i naprawdę dobre ekrany to znaki szczególne wyspecjalizowanych urządzeń Samsunga. Jak poradzi...

O ile mnie czytacie regularnie, wiecie, że akurat serię Note uważam za niedościgniony wzór urządzenia, który można nazwać phabletem. Funkcjonalny rysik, odpowiednio skrojone oprogramowanie, mocne podzespoły i naprawdę dobre ekrany to znaki szczególne wyspecjalizowanych urządzeń Samsunga. Jak poradził sobie kolejny przedstawiciel tej niezwykle ważnej dla koreańskiego producenta rodziny?

Note 3 w porównywalnym okresie sprzedał się lepiej, bo obecny model Note'a bije o 500 000 urządzeń. Jednak, jeżeli wziąć pod uwagę dostępność obydwu generacji w podobnym odstępie czasu, wydaje się, że Note 4 deklasuje poprzednika. Najnowszy model był przez niecały miesiąc dostępny tylko w dwóch krajach (Chiny, Korea Południowa), natomiast od niedawna jego sprzedaż rozszerzono o kolejne rynki. To oznacza, że seria phabletów Samsunga cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. 4,5 miliona smartfonów to nierzadko roczna sprzedaż niektórych producentów, biorąc pod uwagę całe ich portfolio.

Pikanterii dodaje fakt, że ów telefon dosyć niedawno trafił na rynek amerykański, a także do Wielkiej Brytanii. Pojawiła się ponadto wersja z Dual SIM, więc pozostaje tylko czekać na kolejne informacje ze sprzedaży kolejnej generacji phabletu od Samsunga. Wręcz pewne jest to, że w drugim miesiącu Samsung przynajmniej podwoi liczbę sprzedanych Note'ów 4 - przy czym poprzedni model znalazł 10 milionów nabywców w 2 miesiące po premierze. Jestem jednak dziwnie spokojny o wyniki Samsunga, który rokrocznie zaskakuje chyba nawet samego siebie. Kolejne wpisy o biciu rekordów przez Samsunga stanowią już w świecie nowych technologii "nihil novi" i dowiadując się o kolejnych premierach, zapowiedziach tego producenta możemy być pewni, że wcześniej ustalony próg zostanie z pewnością przekroczony.

W Polsce Note'a 4 otrzymamy za około 2999 złotych. Phabletów ów charakteryzuje się ekranem o przekątnej 5,7 cala w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. W środku znalazł się Snapdragon 805, 3 GB RAM, pamięć 32 GB i Android 4.4.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu