Samsung

Galaxy Golden 2 - Samsung nadal eksperymentuje z klapką

Maciej Sikorski
Galaxy Golden 2 - Samsung nadal eksperymentuje z klapką
8

Przed rokiem pisałem o plotkach dotyczących smartfonu, który z czasem trafił na rynek jako Galaxy Golden. Samsung zaproponował klientom (na ograniczonym obszarze) inteligentny telefon z klapką. Wtedy eksperyment wydawał się naprawdę dziwny, w kolejnych kwartałach pojawiły się informacje o innych mod...

Przed rokiem pisałem o plotkach dotyczących smartfonu, który z czasem trafił na rynek jako Galaxy Golden. Samsung zaproponował klientom (na ograniczonym obszarze) inteligentny telefon z klapką. Wtedy eksperyment wydawał się naprawdę dziwny, w kolejnych kwartałach pojawiły się informacje o innych modelach tego typu. Przyszedł też czas na następcę Goldena.

Smartfon z klapką to niecodzienny pomysł, ale robi się jeszcze ciekawiej, gdy dodam do tego informację, że sprzęt ma się doczekać naprawdę niezłych podzespołów. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz, wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Do tego dwa rozwinięte moduły fotograficzne, 16 GB pamięci wbudowanej oraz dwa ekrany – oba blisko 4-calowe w rozdzielczości 1280x768 pikseli. Jedni stwierdzą pewnie, że to zbyt mało, ale będą i tacy, którzy przyklasną i powiedzą, że wspomniane wyswietlacze w zupełności wystarczą.

Model współpracuje oczywiście z platformą Android (w tym przypadku z wersją KitKat), prawdopodobnie pojawi się jedynie na rynku chińskim, może trafi też do innych państw, ale nadal będzie to Azja Wschodnia. Nazwa wskazuje na kolor, w jakim będzie dostępny produkt: złoto, prawdopodobnie nie jest to dzieło przypadku. Warto wspomnieć, że zdjęcia sprzętu i dane na jego temat trafiły do Sieci za sprawą chińskiego urzędu certyfikującego – wspominałem o takich przypadkach w weekend przy okazji produktu Nexus Player.

Samsung kontynuuje projekt smartfonu z klapką, a to może oznaczać, że pierwszy model cieszył się zainteresowaniem klientów. A przynajmniej pozwolił uwierzyć, iż ta ścieżka nie wiedzie donikąd i może doprowadzić do pieniędzy. Na rynku azjatyckim pewnie tak, Chiny nie będą tu wyjątkiem – podejrzewam, że w Japonii czy Korei smartfon przyciągnie uwagę. Bo trudno mu odmówić oryginalności i niesztampowego podejścia do tematu. Nadal jednak zastanawiam się, czy taki model miałby szansę sprzedać się w naprawdę dużym nakładzie i to na całym globie?

Swego czasu telefony z klapką były bardzo popularne, nie dotyczyło to jedynie rynku azjatyckiego – w Polsce taki sprzęt posiadały rzesze użytkowników. Czy dzisiaj też chętnie korzystaliby z produktów tego typu? Smartfon ma swoje atuty: chociaż nie jest tak cienki, jak niektóre modele, to posiada fizyczną klawiaturę. Jest też w miarę kompaktowy – pewnie nieźle leży w ręce i dla człowieka, który stara się omijać fablety, będzie to niezłe rozwiązanie. Przyznam, że chętnie zobaczyłbym ten sprzęt w sprzedaży w Polsce (Europie) i poznał wyniki sprzedaży. Pomysł jedynie wydaje się ciekawy i prawie nikt, by nie skorzystał z takiej ekstrawagancji czy też szeroko pojęty rynek czeka na jakieś urozmaicenie w czasach dużych smartfonów o jednakowej formie?

Źródło informacji oraz grafik: shouji.tenaa.com.cn via hi-tech.mail.ru

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu