Mobile

Samsung psuje na potęgę! Wcześniej telefony, a teraz jedną z moich ulubionych aplikacji

Dawid Pacholczyk
Samsung psuje na potęgę! Wcześniej telefony, a teraz jedną z moich ulubionych aplikacji
47

Jedna z moich ulubionych aplikacji fintessowych zostaje wypatroszona z kluczowych funkcji. Po tych zmianach będzie się nadawała jedynie do śledzenia treningów. Co ciekawe ruch zupełnie niezrozumiały, ponieważ nie ma żadnego sensownego powodu, aby wprowadzać te zmiany.

Zabawne, w momencie jak zacząłem pisać ten artykuł dostałem maila zatytułowanego, „Twoja opinia jest na wagę złota”. Czemu o tym mówię? Bo nadawcą jest Samsung No to napiszę swoją opinię. Samsung psuje ostatnio wszystko, a teraz dewastuje bardzo dobrą (nie idealną, ale naprawdę udaną) aplikację Samsung Health.

Samsung ostatnio daje ciała na wielu frontach. Ich flagowce to nie telefony, które są warte swojej ceny. Nie jest to jedynie moje zdanie, ale również wielu czytelników Antyweb. Bardzo chętnie podzieliliście się swoim zdaniem pod moim artykułem za co chciałbym Wam gorąco podziękować.

Teraz dobierają się do Samsung Health. Postanowili tak mocno wypatroszyć swoją fitnessową aplikację, że zasadniczo traci ona rację bytu. Przestaje mieć jakiekolwiek podejście do konkurencyjnych produktów.

Samsung Health traci kluczowe funkcje

Chcesz monitorować swoją wagę? Zapomnij, idź do konkurencji. Chcesz zbierać informacje na temat kaloryczności swoich posiłków? Przykro nam, nie u nas. A może pijesz dużo kawy (jak ja) i potrzebujesz wsparcia w kontrolowaniu tego? To świetnie! Ale nie zrobisz tego w Samsung Health.

Niemieccy użytkownicy otrzymali informację o tym, że funkcje związane z monitorowaniem wagi, kalorii i spożytej kofeiny nie będą dostępne w nowych wersjach Samsung Health. Zmiana na gorsze będą wprowadzone wraz z aktualizacją wersji mobilnej do v6.11 i wersji na smartwarche do v4.11.

Pewnie zastanawiacie się po kiego grzyba zawracam Wam głowę problemami niemieckich obywateli? Ano dlatego, że nic nie wskazuje na to, że na Niemcach się zatrzyma. Póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji na temat podobnych ruchów w innych regionach. Jednak fakt, że zmiana w Niemczech nie jest podyktowana przez czynniki zewnętrzne sugeruje, że to początek większej akcji.

Samsung Health był dobry – pod jednym warunkiem

Oczywiście nie ma co rozpaczać. App Store i Google Play są wręcz wypchane wysokiej klasy rozwiązaniami, które wspierają sportowców niezależnie od poziomu ich zaawansowania. Samsung Health jednak to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób takich jak ja, które posiadają zarówno smartfona jak i smartwatcha tej firmy. Synchronizacja, pełna integracja urządzeń jest po prostu wygodna. Dodatkowo należy zauważyć, że Samsung Health było dość kompletnym rozwiązaniem dzięki czemu wszystko było w jednym miejscu.

Teraz postanowili to zepsuć. Ale dlaczego? Realnie to kolejny ruch, który sprawi, że marka będzie bardzo krytycznie oceniania i szczerze nad tym ubolewam. Byłem związany z nią naprawdę przez ładnych kilka lat i bardzo chwaliłem sobie ten „związek”. Teraz nie widzę powodów, żeby z nimi zostać. Produkty są niższej jakości (tak, to subiektywna opinia), ruchy wydają się chaotyczne i psują to co mieli naprawdę udanego. Smuteczek.

Czy można uniknąć zmian w Samsung Health?

Niestety nie. W przypadku niemieckich użytkowników zmiana będzie natychmiastowa wraz z aktualizacją aplikacji, więc jeśli temat rozejdzie się po kolejnych regionach to samo czeka następnych klientów. Aplikacja straci odpowiednie trackery, a zegarki tarcze i widgety. Od biedy można unikać aktualizacji, ale czy to realnie rozwiązanie?

 

Źródło: Samsungknowledge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu