Android

Huawei nadal walczy. Android 10 z EMUI 10 dla Huawei Mate 20 Pro

Albert Lewandowski
Huawei nadal walczy. Android 10 z EMUI 10 dla Huawei Mate 20 Pro
12

Huawei Mate 20 Pro to wciąż świetny smartfon z wysokiej półki. Wkrótce jego użytkownicy będą mogli cieszyć się z Androida 10 z EMUI 10, który właśnie trafił do testów beta.

Czas na betę dla Huawei Mate 20 Pro

Niewątpliwie teraz jest ważny czas dla Huawei. Chińczycy muszą walczyć o utrzymanie swojej pozycji na rynku mobilnym, co zdecydowanie nie będzie łatwe w obliczu braku współpracy z Google i brakiem dostępu do ich usług wskutek banu z USA. Owszem, sytuacja może się jeszcze zmienić, ale zdecydowanie nie da się jej w żaden sposób uznać za stabilną. Mimo to firma stara się pokazywać swoim klientom, że może dbać o starsze urządzenia z Androidem i zapewniać im aktualizacje.

Przeczytaj również:

Docelowo Huawei Mate 20 Pro miał otrzymać Androida 10 z EMUI 10 dopiero w grudniu tego roku. Okazuje się jednak, że już wybrani klienci mogą pobrać wersję betę, choć podobno testy zostały głównie ograniczone do Chin. Co ciekawsze, również osoby z Holandii mogą już zainstalować stosowny update, który waży aż 4,4 GB. Oprogramowanie to nosi nazwę EMUI 10.0.0.136 (C432E7R1P5log). log na końcu wskazuje na to, że mamy do czynienia z odmianą beta.

Wśród nowości należy wymienić odświeżony wygląd interfejsu EMUI, system plików EROFS, usprawniony tryb GPU Turbo, nowy kompilator ARK, który ma poprawić wydajność urządzenia nawet o kilkadziesiąt procent. Oprócz tego pojawią się nowości znane z Androida 10: bardziej funkcjonalny pasek powiadomień, Live Caption do wyświetlania napisów na żywo do filmów i muzyki, szybszych aktualizacjach zabezpieczeń i systemowe wsparcie dla ciemnego motywu graficznego.

Sprawdź również:

Oficjalnie Huawei Mate 20 Pro ma otrzymać Androida 10 z EMUI 10 w grudniu, jednak pojawienie się bety to już dobry prognostyk, że starsze urządzenia Chińczyków na pewno będą wspierane.

źródło: Android Authority

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu