Samsung

Takiego laptopa Samsunga jeszcze nie widzieliście. I wcale nie chodzi o to, że jest do gier...

Kamil Świtalski
Takiego laptopa Samsunga jeszcze nie widzieliście. I wcale nie chodzi o to, że jest do gier...
21

Samsung zaprezentował nowy laptop gamingowy. Poznajcie Notebook Odyssey: nową bestię, która pozwoli wam cieszyć się najwyższą jakością gier zawsze i wszędzie!

Laptopy gamingowe to dość specyficzny segment rynku. Lwia część z nich to ogromne bryły, które niewiele mają wspólnego ze współczesnymi, estetycznymi, komputerami — lekkimi i działającymi długo na baterii. Nadrabiają jednak w innych aspektach: producenci ładują w nie najmocniejsze podzespoły i starają się zadbać o to, by całe nasze centrum rozrywki było zawsze mobilne i... zawsze z nami. Przez lata regularnie obserwujemy zmagania projektantów, którzy nareszcie odchodzą od jarmarcznych, podświetlanych na wszystkie kolory tęczy obudów. Samsung również chce podążać tą ścieżką i na trwających właśnie targach CES zaprezentował swoją nową gamingową propozycję: Notebook Odyssey.

Notebook Odyssey: nowy gamingowy laptop od Samsunga

15-calowy komputer zaproponuje matrycę o rozdzielczości full HD z odświeżaniem 144Hz. Całą konstrukcja wykonana jest z aluminium i waży 2,3 kilograma. Urządzenie napędzane będzie procesorami Intela 8. generacji, a wspomagać je będzie GeForce RTX z serii 20 (według specyfikacji w tabelce — 2080, ale z opisu można wnioskować, że będzie ich więcej). Koreańczycy chwalą się też nowymi opcjami związanymi z ustawieniami, gdzie można będzie zdefiniować nasze preferencje w formie profilów dla różnego typu gier. Nie brakuje też miejsca na dyski — dzięki czemu bez problemu będzie można dostawić mu dodatkowy SSD, albo wyłączyć zamontowany tam HDD.

Samsung Notebook Odyssey
Wymiary 357.6 X 270.5 X 19.9mm
Waga 2,3 kg
Bateria 54Wh
Obudowa Aluminium True Metal
Ekran 15.6” Full HD (144Hz), G-Sync
Procesor Intel® Core i7
Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 2080
Pamięć 16 GB RAM (Dual memory slot)
Dysk 256 GB NVMe SSD (2x SSD slot) / 1 TB HDD (1x HDD slot)
Karta 802.11ac 2x2
Głośniki Stereo z Dolby Atmos
Wejścia 1x USB-C, 3x USB3.0, HDMI, RJ-45

Trzeba przyznać, że komputer wygląda... naprawdę nieźle. Z nowym monitorem Samsunga dla ludzi ceniących sobie przestrzeń mogą stworzyć niezłą kombinację. Na tę chwilę jednak nie poznaliśmy jeszcze najważniejszej informacji z nim związanej: ceny. Chociaż patrząc na tę zapowiedź spodziewam się, że tanio nie będzie.

Źródło: Samsung Newsroom

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu