Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Pamiętacie kultową Motorolę Razr? Samsung robi właśnie tak składany smartfon

PW
Paweł Winiarski
15

Nigdy nie ukrywałem, że Motorola Razr była jednym z moich ulubionych telefonów i dziwię się trochę temu, że od lat nie mamy taki urządzeń na rynku. Wygląda na to, że Samsung postanowił zmienić ten stan rzeczy.

Jeszcze tylko kilka tygodni i trochę pechowy Samsung Galaxy Fold trafi wreszcie na rynek - wszyscy mamy nadzieję, że już bez problemów i chorób wieku dziecięcego. Koreańska firma idzie jednak dalej jeśli chodzi o nowości (a raczej powrót kultowych rozwiązań) i pracuje na drugim składanym smartfonem - tym razem niejako w duchu wspomnianej Motki Razr.

Smartfon miałby posiadać składany 6,7 calowy wyświetlacz, który w mniejszej wersji przyjmie kształt kwadratu. Będzie posiadał małą dziurkę na przednią kamerę, podobnie jak w Galaxy Note 10 Plus. Dodatkowo otrzyma zestaw dwóch aparatów umiejscowionych po drugiej stronie.

I to niestety tyle informacji. Nie wiadomo jaki procesor będzie napędzał ten sprzęt, jaką będzie miał baterię czy możliwości. Obstawiałbym oczywiście topowe podzespoły, w końcu nie ma szans na to, by chodziło o smartfon z niższej półki cenowej. Ale chyba nie ma to większego znaczenia, liczy się przede wszystkim możliwość złożenia. I myślę, że większość prac związana jest właśnie z tym aspektem, szczególnie z niepowtórzeniem błędów i problemów Galaxy Folda. Dodatkowo nie do końca wiadomo, czy miałby był to następca Folda czy raczej drugi składany smartfon w ofercie koreańskiego producenta.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: