Samsung

Micro LED. Samsung prezentuje wyświetlacze przyszłości

Piotr Kurek
Micro LED. Samsung prezentuje wyświetlacze przyszłości
13

CES 2019 jeszcze nie rozkręciło się na dobre, a najważniejsi gracze na rynku prezentują swoje rozwiązania, które niebawem trafią do naszych domów. Samsung pochwalił się swoją technologią wyświetlaczy przyszłości.

CES 2019 oficjalnie startuje jutro. Tradycyjnie, największe firmy technologiczne prezentują część swojej oferty już na kilka dni lub w przeddzień targów. LG pokazało dziś swój flagowy, zwijany telewizor z ekranem OLED, o którym więcej poczytacie we wpisie LG SIGNATURE OLED R. Pierwszy na świecie telewizor OLED ze zwijanym ekranem. Samsung również pokazał kilka ciekawych produktów: Notebook Odyssey, wsparcie iTunes i AirPlay w swoich telewizorach, czy monitor dla osób ceniących sobie przestrzeń. Koreańska firma na dzisiejszym pokazie First Look zaprezentowała innowacje w zakresie technologii wyświetlaczy modułowych. Był to nowy wyświetlacz 75 cali, 219-calowy ekran The Wall. Do tego pokazano inne rozmiary, kształty i konfiguracje modułowych wyświetlaczy generacji Micro LED.

Od wielu lat Samsung jest wiodącym producentem, który stale rozwija technologie i oferuje innowacyjne wyświetlacze kolejnych generacji. Nasza technologia Micro LED to początek kolejnej rewolucji ekranów wyposażonych w inteligentne wyświetlacze, które można indywidualnie dostosowywać i które przewyższają inne w każdym aspekcie działania. Technologia Micro LED firmy Samsung nie ma granic, a jedynie nieskończone możliwości.

-- powiedział Jonghee Han, President of Visual Display Business w firmie Samsung Electronics

Wyświetlacze Samsung Micro LED zostały wyposażone w nowoczesną technologię samodzielnej emisji światła oraz funkcje modułowe. Zapewniają one najwyższą i niespotykaną w innych rozwiązaniach jakość obrazu, a przy tym prezentują niepowtarzalny design. Ekrany składają się z modułów Micro LED  wyposażonych w miliony diod LED w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, które samodzielnie emitujących światło i gwarantują najlepsze odwzorowanie kolorów.

Panele Micro LED nie mają ramek i umożliwiają dokładanie kolejnych elementów. To w przyszłości pozwali na tworzenie ekranów o nieregularnych proporcjach i wkomponowanie wyświetlacza w każdą przestrzeń. W zależności od konfiguracji będziemy mogli przeskalować i zwiększyć rozdzielczość, utrzymując jednocześnie stałe zagęszczenie pikseli.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu