Samsung

Też nie lubisz obowiązków domowych? Samsung znalazł możliwą przyczynę

Jakub Szczęsny
Też nie lubisz obowiązków domowych? Samsung znalazł możliwą przyczynę
20

Badania przeprowadzone na europejskich gospodarstwach domowych ujawniają, że codzienne obowiązki domowe stanowią źródło utrapienia dla większości mieszkańców kontynentu. Nie tylko czas, ale także energię pochłaniają przemyślenia związane z wykonaniem tych zadań, co tworzy tzw. "invisible load" (tłum.: "niewidzialne obciążenie" - w nomenklaturze Samsunga).

Być może właśnie dlatego obowiązki wykonywane w domu eksploatują nas nie tylko fizycznie, ale i zauważalnie psychicznie. Na szczęście, Samsung wraz z Mo Gawdatem, ekspertem ds. AI, wprowadzają pewne rozwiązanie – Indeks Niewidzialnego Obciążenia, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki zarządzamy obowiązkami domowymi.

Według najnowszych badań przeciętny Europejczyk spędza równie dużo czasu na myśleniu o obowiązkach domowych, co na ich wykonywaniu. Jak twierdzi Samsung, to absorbuje nie tylko nasz czas, ale również energię psychiczną, negatywnie wpływając na nasz dobrostan. 90% Europejczyków zgadza się, że ich gospodarstwa domowe mogłyby działać sprawniej. Samsung uważa, że pomóc w tym może np. aplikacja SmartThings.

Indeks Niewidzialnego Obciążenia pozwala dokładnie określić, które obowiązki absorbują najwięcej czasu i energii. Dzięki algorytmowi opracowanemu we współpracy z Mo Gawdatem każdy może obliczyć zarówno obciążenie fizyczne, jak i mentalne związane z danymi czynnościami domowymi. W ten sposób aplikacja SmartThings będąca nieodłącznym elementem tej koncepcji umożliwia optymalizację wykonywanych obowiązków. Dzięki niej możemy kontrolować zużycie energii przez urządzenia domowe oraz zdalnie zarządzać cyklem prania, co pozwala zaoszczędzić czas i zminimalizować stres związany z codziennymi czynnościami.

Mo Gawdat podkreśla, że sposób spędzania czasu w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego dobrostanu. Według producenta warto promować zdrowe nawyki i wykorzystywać możliwości technologiczne, aby usprawniać nasze codzienne życie. Aplikacja SmartThings ma pozwalać w taki sposób zarządzać rzeczami do zrobienia w domu, byśmy nie odczuwali zbyt dużego obciążenia psychicznego licznymi obowiązkami.

Nathan Sheffield, Dyrektor ds. Internetu Rzeczy i SmartThings w Samsung Europe, zauważa, że firma stale poszukuje sposobów ułatwiających życie klientom. Aplikacja SmartThings współpracuje z szerokim spektrum urządzeń, zapewniając kontrolę nad inteligentnym domem w ramach ekosystemu Samsunga.

Przyznam szczerze, że Samsung mnie nieco zaskoczył

Dzięki Indeksowi Niewidzialnego Obciążenia oraz aplikacji SmartThings Samsung proponuje coś innego, niż wszyscy. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym, w jaki sposób codzienne obowiązki domowe eksploatują mnie także w kontekście "po prostu myślenia o nich" - aczkolwiek coś w tym jest, bo sama wizja ich wykonywania czasami napawa mnie swego rodzaju "obrydzeniem".

Samsung wykracza więc poza standardowe ramy zarządzania inteligentnym domem i obowiązkami do zrobienia — stawiając człowieka i jego dobrostan w centrum. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie obowiązki najbardziej eksploatują nas psychicznie — możecie poczytać o tym na oficjalnej stronie Samsunga, gdzie znajduje się pełna treść informacji prasowej. Polecam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu