Samsung

Samsung nie odpuszcza inteligentnym zegarkom. Oto Gear Fit 2 Pro

Jakub Szczęsny
Samsung nie odpuszcza inteligentnym zegarkom. Oto Gear Fit 2 Pro
21

Jeszcze tuż przed konferencją ogłaszającą debiut na rynku Samsunga Galaxy Note 8, w sieci pojawiły się doniesienia na temat nowego inteligentnego zegarka Koreańczyków. Okazuje się, że "błąd", wedle którego specyfikacja sprzętu pojawiła się w internecie zawczasu nie do końca był pomyłką, lecz zapowiedzią jeszcze jednego debiutu. Oto Samsung Gear Fit2 Pro.

Samsung zatem nie odpuszcza w kwestii inteligentnych zegarków. Jak wskazuje nazwa urządzenia, skierowane ono będzie głównie do osób aktywnych, które cenią sobie funkcje fitness. Dostępna jest pełna specyfikacja urządzenia, która jak na sprzęt tej klasy jest całkiem rozsądna.

Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 1,5 - calowy ekran SAMOLED w rozdzielczości 216 x 432 pikseli. W zegarku zainstalowano 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB przestrzeni na dane (realnie ok. 2 GB dla użytkownika). Wśród sensorów oraz czujników znalazły się akcelerometr, barometr, żyroskop oraz miernik częstotliwości bicia serca. Ponadto, urządzenie wspiera moduły pozycjonowania GPS oraz GLONASS, a do komunikacji wykorzystuje WiFi 802.11 b/g/n 2.4 GHz, Bluetooth 4.2, a także zapewnia wodoszczelność do głębokości równej 50 m.

Akumulator o pojemności 200 mAh ma zapewniać od 3 do 4 dni ciągłej pracy. Wszystkim zawiaduje system Tizen, który oferuje około 3000 aplikacji znajdujących się w Galaxy App Store - m. in. Spotify. Nieznana jest dostępność urządzenia na światowych rynkach - znana jest natomiast cena, która ma wynosić według przecieków około 1300 złotych.

Psst! To nie wszystkie wielkie premiery Samsunga!

Pokazano dzisiaj również smartfona Samsung Galaxy Note 8. Tę premierę koniecznie musisz zobaczyć!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu