Samsung

Samsung nie porzuca tabletów. Oto Galaxy Tab S3 z S Pen

Paweł Winiarski
Samsung nie porzuca tabletów. Oto Galaxy Tab S3 z S Pen
12

Podobno tablety są już przeszłością i w pewnym sensie się z tą tezą zgadzam. Samsung jednak nie składa broni i na MWC zamierza pokazać Galaxy Tab S3.

Wiemy, że Samsung Galaxy S8 nie pojawi się na tegorocznych targach Mobile World Congress. Do sieci wyciekły jednak obrazki i informacje dotyczące innego produktu, który pojawi się na imprezie w Barcelonie. Mówiąc szczerze, nie spodziewałem się nowego tabletu od koreańskiego producenta. Choć z drugiej strony - w końcu Apple tematu nie odpuściło.

Samsung Galaxy Tab 3 będzie oczywiście następcą Tab S2 - dostanie system Android 7 Nougat. W środku znajdziemy najprawdopodobniej procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB pamięci RAM, do 128 GB pamięci wewnętrznej oraz dwa aparaty - tylny 12 megapikseli i przedni 5 megapikseli. Na pierwszy rzut oka nowy tablet nie różni się zbytnio od swojego poprzednika, dostanie jednak rysik - S Pen. Nie widać jednak, by samo urządzenie posiadało jakiś slot na stylusa, dlatego spekuluje się, że będzie to produkt sprzedawany osobno, a to oznacza, że można go traktować raczej w kategoriach dodatku.

Tablet ma być sprzedawany tylko w jednym rozmiarze - z ekranem 9,7 cala o rozdzielczości 1536x2048 pikseli. Dostaniemy natomiast dwie wersje - z samym WiFi oraz WiFi+LTE. Podobno w stanach wersja z LTE ma kosztować około 500 dolarów.

Są to oczywiście nieoficjalne informacje. Samsung Galaxy Tab S3 ma zostać pokazany i zaprezentowany 26 lutego. Przy aktualnym kursie tej waluty i w prostym przeliczeniu to ponad 2 tysiące złotych.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

galaxy tabSamsung