Samsung

Samsungi Galaxy A5 (2017) i A3 (2017) dostępne do kupienia w Polsce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsungi Galaxy A5 (2017) i A3 (2017) dostępne do kupienia w Polsce [prasówka]
27

Smartfonowa mocna średnia półka Samsunga już dostępna w sprzedaży. Kupujecie Galaxy A3 czy może odłożycie na Galaxy A5?

Galaxy A5 (2017) i A3 (2017) już dostępne w sprzedaży

Oba smartfony są już dostępne w sklepach w całej Polsce. Galaxy A5 (2017) posiada 5,2-calowy ekran Full HD, a Galaxy A5 (2017) - HD 4,7 cala. W obu zastosowano ekrany Super AMOLED. W mocniejszym znajdziemy aparaty 16 Mpix, a w Galaxy A3 (2017) - 13 Mpix i 8 Mpix. W obu modelach znajdziemy jasne obiektywy f/1,9. Istotną nowością w tej linii są obudowy IP68. Chroni to telefon przed wodą (do 1.5 m przez 30 minut), piaskiem i pyłem, umożliwiając korzystanie z urządzenia w niemal każdych warunkach. Ponadto zastosowanie znalazło tutaj odświeżone oprogramowanie z funkcjami znanymi z flagowych Samsungów, jak np. bezpieczny folder, w którym użytkownik może przechowywać swoje prywatne pliki oraz aplikacje. Folder chroniony jest uwierzytelnianiem biometrycznym. Oba modele Galaxy A (2017) mają wbudowany czytnik linii papilarnych, umieszczony w przycisku Home, który gwarantuje bezpieczeństwo danych użytkownika. Ceny smartfonów wyglądają następująco:

  • Samsung Galaxy A3 2017: 1 399 zł
  • Samsung Galaxy A5 2017: 1 799 zł

Zwiastun premierowy Halo Wars 2

Jeżeli czekacie na Halo Wars 2, możecie już zobaczyć zwiastun premierowy. Gra zadebiutuje w Polsce już 21 lutego, ale wcześniej, bo 17 lutego, dostępne będą zestawy z konsolą Xbox One S 1TB i grą Halo Wars 2. Co w nich znajdziemy?

  • Konsolę Xbox One S z dyskiem twardym 1TB
  • Bezprzewodowy kontroler Xbox One z technologią Bluetooth® (również do użycia na PC z systemem Windows 10) i gniazdem 3,5 mm do zestawu słuchawkowego
  • Grę Halo Wars 2 Ultimate Edition na konsolę Xbox One i PC z Windows 10, umożliwiającą wcześniejszy dostęp do gry przed premierą, od 17 lutego
  • Przepustkę sezonową do gry Halo Wars 2
  • Grę Halo Wars: Definitive Edition na konsolę Xbox One i PC z Windows 10
  • 6-miesięczny abonament Xbox Live Gold (wyłącznie w zestawach oferowanych w Polsce)
  • Kabel HDMI I kabel zasilania sieciowego

Halo Wars ma być pod wieloma względami wyjątkowym RTS-em, bo połączy prostotę i intuicyjność znaną z konsol ze złożonością i gameplayem typowym dla komputerowych strategii. Być może będzie to pierwsza tego typu produkcja, której się to naprawdę uda.

Odświeżony interfejs Google Maps

Nowa wersja Google Maps debiutuje z nowym interfejsem, w którym użytkownik będzie mógł na bieżąco widzieć aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje na temat okolicy. Na tym nie koniec, bo twórcy zintegrowali też program w większym stopniu z wyszukiwarką, co pozwoli nam szybciej docierać do większej ilości danych związanych z daną lokalizacją. Przy dolnej krawędzi mamy pasek z podziałem na kategorie: miejsca, podróż autem oraz transport publiczny. Każda zawiera szczegółowe informacje ze swojej kategorii. Nowa wersja powinna być już dostępna w Google Play.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu