Samsung

Samsung Galaxy S11 w trzech wersjach, każda z obsługą 5G

Kamil Pieczonka
Samsung Galaxy S11 w trzech wersjach, każda z obsługą 5G
27

W sieci zaczyna pojawiać się coraz więcej informacji na temat nadchodzących smartfonów Samsunga, czyli najbardziej rozpoznawalnej serii Galaxy S. Potwierdzają się informacje, że również w przyszłym roku na rynek trafi aż trzy różne modele tych smartfonów - S11e, S11 oraz S11+.

Samsung Galaxy S11 z obsługą 5G w każdym modelu

Z wcześniejszych przecieków na temat Samsunga Galaxy S11 wiemy już mniej więcej jak może wyglądać nowy model. Ekran na całym frontowym panelu z małym otworem na przedni aparat wygląda zjawiskowo i wydaje mi się, że jeśli ktoś może zaoferować taki projekt to właśnie Koreańczycy, którzy mają największe doświadczenie z ekranami AMOLED. Jednocześnie dzięki temu zmienią się nieco proporcje, które będą bardziej zbliżone do kinowych wyświetlaczy (20:9). Wiele wskazuje też na to, że w przyszłym roku również Samsung podąży za ostatnimi trendami i użyje w swoich urządzeniach matrycy o odświeżaniu 90 Hz.

Teraz pojawiły się kolejne informacje ujawnione przez chińskie źródła, według których wszystkie trzy wersje będą wyposażone w modem 5G. Znane są już kodowe oznaczenia nowych smartfonów:  S11e 5G (SM-G9810), S11 5G (SM-G9860) i S11+ 5G (SM-G9880). Wiele wskazuje jednak na to, że będą to wersje przygotowane na rynek koreański, gdzie faktyczne inwestycje w sieć 5G są już zaawansowane i klienci będą mogli z możliwości takiej sieci skorzystać.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsungach Galaxy S11.

Mimo wszystko małym zaskoczeniem jest, że nawet najtańszy Galaxy S11e będzie posiadał wsparcie dla łączności 5G. Tym bardziej w kontekście ostatnich słów szefa OnePlusa, który argumentował, że infrastruktura 5G dopiero raczkuje i nie widzi on sensu podnoszenia kosztów produkcji swoich smartfonów, dodając do wszystkich wsparcie dla 5G. Obecnie tylko specjalna, najdroższa wersja McLaren edition ma obsługiwać 5G. To spora zmiana w nastawieniu, bo niespełna rok temu, na konferencji Qualcomma, na której zapowiedziano pierwsze modemy 5G, by bardzo pozytywnie nastawiony do nowej technologii. Samsung nie zamierza też brać przykładu z Apple, które również nie śpieszy się z implementacją nowej technologii łączności w swoich produktach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu