Samsung

Kurtyna opadła przed premierą. Samsung Galaxy S10 bez tajemnic - plotki potwierdzone!

Jakub Szczęsny
Kurtyna opadła przed premierą. Samsung Galaxy S10 bez tajemnic - plotki potwierdzone!
46

Tym razem Samsung nas z całą pewnością nie zaskoczy w momencie premiery. Wygląda na to, że nagranie wideo z tzw. "hands-on" (pierwsze wrażenia z telefonem w ręku) wyciekły do sieci i skutecznie zdjęły osłonę tajemnicy z nadchodzącej premiery. Co więcej, okazuje się, że większość ostatnich przecieków na temat telefonu Samsung Galaxy S10 można uznać za strzał w dziesiątkę.

Samsung Galaxy S10 (uwaga, również model S10+) można już obejrzeć na wideo. Nie wiadomo dlaczego zostało ono umieszczone tuż przed premierą - najprawdopodobniej mamy do czynienia z pomyłką. Źródło bardzo szybko rozprawiło się w wyciekiem, ale m. in. Slashleaks zdążyło wykonać zrzuty ekranowe oraz "mirror" całego materiału. Tym samym po raz kolejny potwierdza się zasada wedle której "co raz trafia do internetu już tam zostaje". Zresztą, w przypadku tak gigantycznej marki jak Samsung trudno spodziewać się czego innego. Wraz ze zbliżającą datą premiery telefonów Galaxy S10, S10+ i pierwszego urządzenia ze "składanym ekranem" wzrastają oczekiwania oraz apetyty obserwatorów.

Samsung Galaxy S10, S10+ - co wiemy na pewno?

Wygląda na to, że potwierdzają się informacje pochodzące z ostatnich wycieków, które rzecz jasna opisywaliśmy już wcześniej na Antywebie:

  • Samsung Galaxy S10+ ma charakteryzować się ekranem o przekątnej 6,4 cala (AMOLED), mniejszy Samsung Galaxy S10 - 6,1 cala (AMOLED)
  • W obydwu telefonach podobnie rozwiązano "problem notcha" - zamiast tego w ekranie stworzono przestrzeń dla dodatkowych sensorów (prawy górny róg)
  • Z tyłu zamrugają do nas aż trzy jednostki fotograficzne pozwalające na wykonywanie dobrych ujęć w różnych warunkach / o różnym przeznaczeniu
  • Samsung nie zrezygnował z wejścia słuchawkowego jack 3,5 mm - Samsungi Galaxy S10 i S10+ oferują ten typ wejścia
  • Czytnik biometryczny zatopiony w ekranie - w topowych telefonach Samsunga debiutuje niezwykle wyczekiwana funkcja
  • Telefony będzie można ładować bezprzewodowo
  • Ładowanie bezprzewodowe możemy wykorzystać również do "dotowania" innych urządzeń energią (kładziemy słuchawkę na słuchawce i... voila!). Możliwe jest to także w kontekście nowych słuchawek dousznych Samsunga (odpowiedź na AirPods)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=3BkkPhVeTp4

Ten przeciek rozwiewa mnóstwo wątpliwości

Dotychczas media bardzo mocno powątpiewały w niedawne informacje - niemal każdy (zdroworozsądkowo) stawiał, że Samsung decydując się na umocnienie swojej gamy bezprzewodowych słuchawek, zrezygnuje jednocześnie z jacka 3,5 mm w Galaxy S10 i S10+. Okazuje się inaczej - ten port również tam zagości i to mnie niezwykle cieszy. To dowód na to, że Samsung jest świadomy "problemu" masowego odejścia od tego standardu i zwyczajnie słucha klientów, którzy chcą mieć wybór.

Wiemy więc już niemal wszystko. Samsung postanowił w tym roku "pominąć" targu MWC w Barcelonie i zdecydował się na premierę telefonów Samsung Galaxy S10, S10+, Galaxy Fold (i być może innych) 20 lutego w San Francisco. Oczywiście możecie liczyć na to, że na Antyweb pojawi się obszerny dział poświęcony głównie tym bardzo istotnym premierom.

Więcej o Samsung Galaxy S10 na Antyweb:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu