Samsung

Dla każdego coś dobrego: Samsung prezentuje ofertę TV na 2019

Kamil Świtalski
Dla każdego coś dobrego: Samsung prezentuje ofertę TV na 2019
6

Wiosna coraz bliżej — to czas, w którym kolejni producenci telewizorów zaczynają odkrywać karty i prezentować modele, które w najbliższych tygodniach trafią do sklepów. W tym roku zaczynamy od Samsunga, który na Samsung European Forum w Porto zaprezentował modele, które niebawem trafią do sprzedaży.

Samsung: telewizory na rok 2019

Telewizory 8K od Samsunga na polskim rynku pojawiły się zeszłej jesieni. To segment w który firma wchodzi coraz głębiej — stąd na rynku pojawiają się kolejne modele. Podczas premiery uczestnicy mieli szansę zapoznać się z flagową serią Q900R, która oferować będzie warianty od 65 do 98 cali (co istotne — wszystkie z HDMI 2.1). Tuż za nim znalazł się więc zastęp modeli 4K — Q90R, Q80R, Q70R i Q60R. Tutaj Koreańczycy, choć zadbali o rozpiętość rozmiarów, oferują nieco mniejsze ekrany. Modele te dostępne będą w wariantach od 43 do 82 cali.

W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami niesłabnącego zaufania i sympatii naszych klientów do telewizorów Samsung QLED TV. W tym roku nasze modele telewizorów QLED 8K i 4K są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na ultraduże telewizory i jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć najbardziej innowacyjny i atrakcyjny dla odbiorcy asortyment

— mówił Jongsuk Chu, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics.

Poza "standardową" linią, w 2019 Samsung zaprezentował także swoje mniej szablonowe modele — The Frame oraz Serif w nowej odsłonie. Ten pierwszy chce wpasować się we wnętrza i zastąpić wiszące na ścianach obrazy, a wszystko to dzięki trybowi Sztuki, który po wykryciu w pomieszczeniu widza automatycznie uruchamia wybrany przez niego obraz. Drugi zaś charakteryzuje nietuzinkowy design zaprojektowany przez Ronana i Erwana Bouroullec. The Frame w nowej odsłonie zaoferuje wyświetlacz QLED. Serif zaś doczekał się nowych przekątnych ekranu. Zgodnie z oczekiwaniem klientów, będzie dostępny w większych wariantach: 43, 49 i 55 cale.

Telewizory Samsung 2019: lista modeli

  • Q60R w wariantach: 43, 49, 55, 65, 75 i 82 cali;
  • Q70R w wariantach 49, 55 i 65 cali;
  • Q80R w wariantach 55 i 65 cali;
  • Q85R w wariantach 55, 65 i 75 cali;
  • Q90R w wariantach 55, 65 i 75 cali;
  • Q950R w wariantach 55, 65, 75 i 92 cali.

Wszystkie tegoroczne modele QLED oferują tryb Ambient, a także procesor Quantum w wariancie 4 lub 8K. Najwyższe modele (Q950R) może poszczycić się jasnością nawet do 4000 nitów w największym wariancie.

Co oferują telewizory Samsung w 2019?

2019 to czas, w którym Samsung cały czas udoskonala swoje QLEDy. Jedną z nowości oferowanych w tegorocznych telewizorach jest Ultra Viewing Angle — technologia zmieniająca strukturę paneli, pozwalająca na równomierne oświetlenie ekranu. Ta przekłada się znowu na głębsze czernie i szersze kąty widzenia. Znajdziemy tam również zaawansowaną kontrolę kontrastu, która pozwoli uzyskać głębszą czerń bez rozmycia kolorów. Miałem szansę zobaczyć UVA w akcji — i faktycznie, nawet wyjątkowo duże kąty wciąż nie sprawiały, że kolory bledły. To rozwiązanie trafi do serii Q80 oraz Q90

Dla tych którzy śledzili ostatnie nowości Samsunga, prawdopodobnie znają już procesor Quantum. Ten pozwala na wyświetlanie treści z poprawioną jasnością, rozdzielczością i specjalnie zoptymalizowanym dźwiękiem nawet w przypadku nieciekawych materiałów wyjściowych. Wszystko dzięki sztucznej inteligencji. Dla nikogo raczej nie będzie zaskoczeniem informacja, że znajdziemy tam HDR10+. Ponadto New Bixby pomoże nam w uzyskaniu łatwego dostępu do treści za pośrednictwem poleceń głosowych (podobnie jak obecni Alexa oraz Asystent Google). W tym roku też wszystkie modele QLED oferować będą tryb gry, który nie tylko zapewni input lat na poziomie 15,4 ms, ale też pozwoli "wygładzić" i zaoferować "sztuczne" 60fps. Co więcej: nowością w nim jest rozjaśnianie ciemnych sekwencji gier. Rozwiązanie dość kontrowersyjne, ale w sumie nic nie szkodzi na przeszkodzie by je wyłączyć — więc... nic w nim złego, prawda?

Aplikacja Universal Guide usprawni wyszukiwanie treści które mogą nam się spodobać na podstawie tego, co wcześniej oglądaliśmy. Warto także pamiętać o zapowiedzianej już wcześniej aplikacji iTunes oraz obsłudze Apple AirPlay 2. Tegoroczna linia modeli doczekała się także usprawnień w trybie Ambient: w tym szerszej gamy motywów czy też czujnika automatycznej regulacji oświetlenia, który zapewni optymalną jasność niezależnie od oświetlenia — a przy okazji zadba też o bardziej ekonomiczne zużycie energii.

Wszystkie nowe modele telewizorów Samsung mają trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni — na przełomie marca i kwietnia powinny być już dostępne. Polskie ceny nie są jeszcze znane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu