Tablety

Czy to tańszy iPad Pro? Nie, to tylko Samsung Tab S5e

Piotr Kurek
Czy to tańszy iPad Pro? Nie, to tylko Samsung Tab S5e
13

Wydawać by się mogło, że rynek tabletów jest zdominowany wyłącznie przez jedną markę. Samsung postanowił jeszcze raz spróbować swoich sił w walce z Apple prezentując Tab S5e.

iPad Pro ma być świetną alternatywą dla posiadania komputera. Tablet ten skierowany jest nie tylko do osób chcących grać w gry i oglądać multimedialne treści. Z powodzeniem skorzystają z niego biznesmeni, czy artyści — świetnie sprawdzi się w rękach grafika, muzyka, a nawet filmowca. iPad Pro jednak ma jedną, poważną wadę — swoją cenę. W Polsce, za 11-calowy model zapłacimy od 3799 zł, a za 12,9-calowy od 4799 zł.

Alternatyw do tej pory nie było zbyt wielu. Dziś Samsung niespodziewanie zapowiedział, że już wkrótce na rynek trafi nowy tablet, który swoim wyglądam przypomina iPady Pro. Różnic jest jednak zdecydowanie dużo więcej — także pod względem podzespołów wykorzystanych w w Tab S5e.

Samsung Tab S5e to 10,5-calowy tablet ważący 400 gramów o grubości wynoszącej zaledwie 5,5 mm. W prawie bezramkowym ekranie znajdziemy panel Super AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1600 i proporcjach 16:10. Do tego dwa aparaty: przedni 8 MP oraz umieszczony na tylnej obudowie 16 MP. Złącze USB typu C z możliwością podłączenia słuchawek korzystających z tego złącza. Za dźwięk odpowiadają 4 głośniki wykorzystujące technologię automatycznej rotacji, które zapewniają wyraźne i głośne brzmienie bez względu na to, czy tablet trzymany jest w pionie, czy w poziomie. System dźwiękowy tworzony został przez AKG i wspiera Dolby Atmos. Będzie to pierwszy Tablet wykorzystujący wirtualnego asystenta Bixby 2.0 pracującego na systemie Android 9.0.

Samsung Tab S5e wyposażono w układ Snapdragon 670 znajdujący zastosowanie najczęściej w urządzeniach ze średniej półki. Dla porównania — w poprzednim  modelu Tab 4 był to Snapdragon 835. W sprzedaży będą dwa warianty urządzenia 4 GB pamięci RAM z 64 GB pamięci wewnętrznej lub 6 GB RAM  z 128 GB pamięci. W obu istnieje możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą kart microSD do 512 GB. Zdecydowano się także na nieco mniejszą baterię o pojemności 7040 mAh z możliwością szybkiego ładowania.

Samsung Tab S5e będzie dostępny także w Polsce

Samsung Tab S5e będzie dostępny w Polsce w 2 kwartale 2019 r. w kolorze czarnym, srebrnym i złotym. W chwili obecnej nie znamy polskich cen. w USA najtańsza wersja została wyceniona na $399 (ok. 1534 zł). W planach jest także wypuszczenie na rynek modelu z LTE.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu